Polecane produkty
2 269,21 zł z VAT
1 869,10 zł netto
1 844,89 zł netto
Producent
Social
NEC SpectraView Reference 272
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Producent:
NEC
Kod producenta: 60003545
Gwarancja: 60 miesięcy
Dodatkowe kable
49,00 zł z VAT
49,00 zł z VAT
49,00 zł z VAT
49,00 zł z VAT
Dostępność:
1-3 dni
realizacja w dni robocze
Cena:
7 364,19 zł z VAT
5 987,15 zł netto
Koszt przesyłki od: 17,00 zł

NEC SpectraView 272 Reference - LCD 27, AH-IPS, 5 lat gwarancji

Każdy monitor NEC SpectraView z serii REFERENCE posiada selekcjonowaną matrycę z indywidualnym certyfikatem oraz kaptur ograniczający światło boczne i górne w trakcie pracy.

Monitor NEC SpectraView Reference 272 to profesjonalny monitor LCD z segmentu hi-end z podświetleniem GB-R LED wykorzystujący najnowszą 10-bitową matrycę typu AH-IPS. Monitor przeznaczony jest do zastosowań, w których kluczowe znaczenie ma jakość odwzorowania kolorów. Wyświetlacz doskonale nadaje się do softpoofingu, reprodukuje zakresy barwne: 100% ISO Coated v2, 100% sRGB, 99,3% AdobeRGB, 94% ECI-RGB v2.0. Jego liczne funkcje i zalety gwarantują̨ najlepszą jakość obrazu i dokładność odwzorowania barw przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego stosunku wartości do ceny.

Główne zalety

Kompensacja starzenia podświetlenia (Backlight Ageing Correction) – zapewnia stabilność odwzorowanie kolorów i luminancji podczas fazy rozgrzewania, jak i przez cały czas użytkowania monitora. Wewnętrzny system elektronicznej kompensacji podświetlenia dokonuje oceny luminancji, koryguje i stabilizuje podświetlenie podczas fazy rozgrzewania. Ponadto w miarę starzenia się podświetlenia temperatura punktu bieli przesuwa się w kierunku koloru żółtego, co można okresowo kompensować poprzez odpowiednią modyfikację filtrów RGB.
 
DUC. W przypadku wielu zastosowań profesjonalnych jednolity rozkład jasności i koloru na całej powierzchni obrazu jest podstawą przy podejmowaniu decyzji. Już w fabryce każdy monitor jest sprawdzany bardzo czułym sensorem elektronicznym pod kątem występowania niedokładności w jasności, kolorach i wartości gamma. Wbudowany układ Digital Uniformity Compensation (colorComp) dynamicznie kompensuje i wyrównuje wszystkie niedokładności obrazu przy wykorzystaniu kanałów RGB i dopasowanych profili korekcyjnych zapisanych w 14-bitowej tablicy LUT. Równocześnie pod uwagę brane są takie parametry jak temperatura, czas pracy, a nawet pozycja monitora.
 
Wbudowany czujnik autokorekcji RGB – znajdujący się za ekranem czujnik reguluje w trybie ciągłym jasność i temperaturę barwową utrzymując ją na poziomie zaprogramowanym przez użytkownika podczas kalibracji.
 
Wyjątkowe funkcje – takie jak Digital Uniformity Control (cyfrowa kontrola jednorodności), Picture-in-Picture (obraz w obrazie), wielozłącze USB, emulacja przestrzeni kolorów 3D LUT, korekta zużycia panelu, DisplayPort.
 
Łatwość i precyzja kalibracji – dzięki dołączonemu oprogramowaniu do kalibracji sprzętowej NEC SpectraView® Profiler.
 
Jednolity wygląd kolorów – dzięki wyświetlaczowi THT 16:10 z 10-bitowym panelem AH-IPS i podświetleniem GB-R.
 
3D LUT - Zintegrowana tablica 3D LUT z zaprogramowaną emulacją koloru, obecna w monitorach NEC SpectraView i SpectraView Reference może zostać wykorzystana do przekształcenia przestrzeni barw monitora tak, aby emulowały przestrzeń barw drukarki lub innego urządzenia służącego do pracy z kolorem. 3D LUT to trójwymiarowa tablica, która odwzorowuje kolory w innej przestrzeni barw. Colour Processing Engine w monitorach SpectraView pozwala na emulację bezpośrednio na ekranie monitora złożonych przestrzeni barw takich, jak te w kolorowych drukarkach. Umożliwia to przeprowadzanie podglądu wydruków w aplikacjach, które nie obsługują tej funkcji bezpośrednio. Za pomocą oprogramowania MultiProfiler można w prosty sposób załadować profile ICC do tablicy 3D LUT .
 
Prawdziwe barwy – szeroki gamut barwowy (108,6% wielkości / 99,3% pokrycia AdobeRGB) oraz w pełni kalibrowalna 14-bitowa tablica LUT dla 42-bitowego sterowania kolorami i korekcją gamma, niezależnie od wejścia sygnałowego i przestrzeni barwnej.
 
Dokładniejsza regulacja jasności – brak migotania i przebarwień nawet przy bardzo niskich poziomach luminancji. Nowy moduł PWM reguluje jasność podświetlenia z częstotliwością̨ 20kHz, eliminując całkowicie efekt migotania obrazu, a stabilność podświetlenia jest lepsza niż kiedykolwiek wcześniej. Minimalna jaskrawość podświetlenia wynosząca ok. 40 cd/m2 (w poprzednim modelu 90cd/m2) zapewnia komfortową pracę nawet w b. ciemnych pomieszczeniach.
 
Ergonomia
Monitor NEC SpectraView przystosowany do długotrwałej i intensywnej pracy. Regulacja wysokości w zakresie 150 mm, możliwość ustawienia w trybie portretowym pod kątem 90°, automatyczna regulacja bezdotykowa (NTAA) i stabilność kąta widzenia w technologii IPS – dzięki tym wszystkim cechom ergonomia produktu stoi na najwyższym poziomie.
 
Emulacja przestrzeni barw.
Każde wejście można przypisać do tablicy 3D LUT (9x9x9) w celu określenia niepowtarzalnej przestrzeni barw, np. sRGB, Adobe RGB.
 
Wbudowany koncentrator USB (2 porty upstream; 3 porty downstream). 
Można go użyć do podłączenia przez USB peryferiów takich jak mysz i klawiatura. Dwa złącza „upstream” można jednocześnie przypisać do różnych wejść wideo (przekierowanie wejść), które mogą̨ zasilać funkcję obrazu w obrazie. Ponieważ̇ standard USB jest obsługiwany przez różne platformy (Windows, Mac, Linux itd.), to w łatwy sposób można uzyskać wsparcie przy pracy w niejednorodnym środowisku.

Konstrukcja obudowy i podstawy. 
Pozwala na zdecydowane ograniczenie miejsca zajmowanego na biurku w porównaniu z innymi podobnymi monitorami.
 
Złącze DisplayPort.
10-bitowy sygnał wideo z paletą wyświetlania wynoszącą 1,07 mld barw. Dłuższe kable oraz obsługa palety barw panelu IPS także przyczyniają̨ się̨ do zwiększenia elastyczności zastosowań monitora.

Cechy specjalne

Regulowana dioda LCD sygnalizująca pracę (kolor, jasność); AmbiBright; Automatyczna regulacja poziomu czerni; AutoBright; Automatyczna regulacja kontrastu; Automatyczna regulacja kontrastu; Korekta starzeni podświetlenia; Technologia CableComp z korekcją synchronizacji; Zgodność widoczności kolorów z 10 - bitowym AH-IPS 16:9 TFT; Kompatybilność z DDC/CI; Digital Uniformity Control (ColorComp); Bezpośredni jasności i kontrastu; Tryby ekonomiczne; GammaComp (14 bit Look Up Table) and 14 bit Gamma Correction; NaViSet Administrator 2; Technologia OmniColor; Moduł Overdrive; Tryb PiP; Stopka i uchwyty z możliwością szybkiego odłączenia; Technologia RapidMotion; Rapid Response Technology; Oprogramowanie SpectraView® Profiler; Samodiagnoza; Kompansacja grubości ramki TitleComp; Możliwość budowy ścian wideo TitleMatrix; Pivot (TORO™); Kompatybilność z Windows 8; Roczne zużycie energii: 73 kWh (na podstawie 4 godzin pracy na dobę); Licznik Carbon footprint / Licznik carbon savings; Klasa efektywności energetycznej: C

Oprogramowanie NEC SpectraView Profiler 5

Pakiet oprogramowania do kalibracji i profilowania SpectraView Profiler 5 pozwala na precyzyjne i bezpośrednie 14-bit na kanał RGB, kalibrację jasności, punktu bieli i luminancji oraz na tworzenie 16-bitowych profili ICC dla systemów Apple i Windows.

Więcej informacji w zakładce "inne".

Gwarancja

Dodatkowa gwarancja na wadliwe piksele i sub-piksele (6 miesięcy od daty zakupu)
Gwarancja na 5 lat, obejmuje podświetlenie

Dokumentacja

Broszury:
NEC SpectraView Reference 272 - ulotka informacyjna
Ulotka informacyjna serii SpectraView POL
Ulotka informacyjna serii SpectraView POL
Strona informacyjna o NEC SpectraView

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Produkty z tej samej kategorii
EIZO ColorEdge CG277-BK, LCD 27, wbudowany kalibrator
9 299,00 zł z VAT
7 560,16 zł netto
EIZO ColorEdge CS2730
4 938,99 zł z VAT
4 015,44 zł
3 982,11 zł netto
EIZO ColorEdge CG2420
6 396,00 zł z VAT
5 200,00 zł
4 625,20 zł netto

© Sklep Graficzne.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie sklepu internetowego KQS.store