Polecane produkty
669,00 zł z VAT
597,56 zł netto
543,90 zł netto
Producent
Social
PROMOCJA!
EIZO ColorEdge CX271-CN, LCD 27 z CN
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Producent:
EIZO
Kod producenta: CX271-BK
Typ: Monitor graficzny profesjonalny
Gwarancja: 5 lat door-to-door
Cechy produktu
Gamut:AdobeRGB
Kalibracja sprzętowa:Tak
Przekątna:27"
Rozdzielczość:2560 x 1440
Kolor:Czarny
Dodatkowe kable
49,00 zł z VAT
49,00 zł z VAT
49,00 zł z VAT
Dedykowane akcesoria
586,71 zł z VAT
Dostępność:
na magazynie, realizacja 24h
realizacja w dni robocze
Cena promocyjna:
5 798,99 zł z VAT
4 763,41 zł netto
4 714,63 zł netto
Koszt przesyłki od: 17,00 zł

Monitor EIZO CX271-CN możesz zakupić taniej w ramach specjalnej oferty edukacyjnej.
Uprawnieni do zniżki edukacyjnej to uczniowie (szkoły średnie), studenci, nauczyciele, wykładowcy, pracownicy edukacyjni oraz placówki edukacyjne. Zobacz więcej.


 
EIZO ColorEdge CX271 oferuje fotografom i projektantom grafiki przestronny, 27" ekran (3.7 MP), oprogramowanie ColorNavigator oraz wbudowany czujnik do automatycznej korekcji parametrów wyświetlania obrazu.
 
kalibracja
Wbudowany w ColorEdge CX271 czujnik do autokorekcji
Do przeprowadzenia pierwszej kalibracji monitora konieczny jest zewnętrzny kalibrator, natomiast wbudowany w ColorEdge CX271  czujnik wraz z dostępnym w zestawie oprogramowaniem Eizo ColorNavigator czuwa nad tym, aby wybrane ustawienia zachowywane były na tym samym poziomie.
Czujnik ukryty jest w górnej części obudowy i wysuwa się tylko wtedy, gdy zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez użytkownika, należy dokonać kontroli ustawień.
Nawet jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, czujnik wysunie się samoczynnie o czasie i dokona samokontroli.
 
Autorski układ ASIC EIZO
Wszystkie modele ColorEdge posiadają zaprojektowany przez EIZO układ ASIC (application specific integrated circuit), dostosowany do potrzeb rynku graficznego. Układ korzysta z własnych algorytmów do bardzo dokładnego przetwarzania kolorów, aby precyzyjnie reprodukować poszczególne odcienie.
 
Szybka stabilizacja obrazu
Zazwyczaj mija 30 minut od włączenia monitora, zanim ustabilizuje się jego jasność, nasycenie kolorów i charakterystyka tonalna. EIZO ograniczyło czas nagrzewania się monitora o ponad 75%, z 30 do około 7 minut. Niezależnie, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz go w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.
 
Kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy (DUE)
Uzyskanie równomiernego podświetlenia oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni matrycy było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest kolejna wersja opracowanego przez inżynierów EIZO układu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dokonująca w czasie rzeczywistym korekt wyświetlanego obrazu. Obecnie technologia DUE utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę kolorów barw i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia (np. podczas sesji w plenerze).
 
gamma
Krzywa gamma regulowana indywidualnie w fabryce
Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitor Eizo ColorEdge CX271  już podczas procesu produkcji ma precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.
 
Odwzorowanie prawie całej przestrzeni Adobe RGB
Monitor Eizo ColorEdge CX271 ma szeroki gamut kolorów i wyświetla aż 97% przestrzeni Adobe RGB, tak więc zdjęcia wykonane w RAWach mogą być przekonwertowanie do Adobe RGB zgodnie z intencjami autora, a z kolei zdjęcia zrobione w Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą wyświetlane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.
 
 
 
 
 
Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do monitora ColorEdge CX271 10-bitowej informacji o kolorze*. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenia Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To 64 razy większa precyzja więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.
* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.
 
Konwersja I/P
Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu.
 
Bogactwo złączy sygnałowych
Monitor ma złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty hub USB typu (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.
 
Płynne wyświetlanie obrazu wideo
Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji do 6 ms (szary-do-szarego) i zapewnia, że dynamiczne obrazy będą wyglądać ostro i wyraźnie, z jedynie minimalnym efektem smużenia.
 
Ergonomiczna stopka monitora Eizo ColorEdge CX271
Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości i możliwością pracy w trybie portretowym pozwala na umieszczenie ekranu w najbardziej dogodnej pozycji.
 
Predefiniowane tryby do optymalnego wyświetlania obrazu
Elektronika monitora udostępnia siedem trybów pracy: Paper, Adobe RGB, sRGB, Calibration oraz 3 tryby, które mogą być zdefiniowane przez użytkownika. Korzystając z dostarczanej wraz z monitorem aplikacji ScreenManager for LCD Pro (w wersji tylko dla systemów Windows) można przypisać tryb do danego programu tak, aby monitor przełączał się do niego z chwilą uruchomienia czy zmiany aplikacji.
 
 
5 lat gwarancji
Obecnie outsourcing produkcji jest popularnym procederem wśród producentów monitorów, jednak EIZO wytwarza swoje produkty w taki sam sposób, jak w ciągu swojej 40-letniej historii – za pomocą własnego personelu i we własnej fabryce. Pozwala to EIZO bardzo dokładnie kontrolować jakość produkcji i oferować klientom 5-letnią gwarancję. Obejmuje ona wszystkie elementy monitora. W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.
 
Oprogramowanie do kalibracji ColorNavigator dla monitorów CX271
Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator, sprawia, że kalibracja staje się łatwa, a jej efekty pozwalają na wierne odwzorowywanie barw przewidywalne. ColorNavigator współpracuje z szeroką gamą urządzeń pomiarowych i zapewnia kalibrację sprzętową bezpośrednio wykorzystując tabelę kolorów zaszytą w elektronice monitora.
 
Gwarancja Eizo Exclusive Service - 60 miesięcy.
Door-to-Door.
 
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
X-Rite ColorChecker Passport Photo + USB 32GB
399,00 zł z VAT
324,39 zł
316,26 zł netto
Produkty z tej samej kategorii
NEC SpectraView Reference 272
7 551,60 zł z VAT
6 139,51 zł netto
EIZO ColorEdge CG2730
8 277,90 zł z VAT
6 730,00 zł netto
NEC MultiSync EA245WMi-BK
1 861,31 zł z VAT
1 513,26 zł
1 470,02 zł netto

© Sklep Graficzne.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie sklepu internetowego KQS.store