Katalog » MONITORY EIZO, NEC, BENQ » Do montażu video
Wybierz kategorię
OPROGRAMOWANIE
SPRZĘT KOMPUTEROWY
Producent
Autoryzacje ProducentówAdobe Systems
Obsługa Klienta,
Pomoc techniczna

pn-pt: 9:00-17.00


  00800 4411 935   

Towar dnia
3 734,28 zł z VAT
3 036,00 zł netto
Nasi Partnerzy
CA Raty

Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
EIZO ColorEdge CX241-CN PROMOCJA! BESTSELLER
Kod producenta: CX241-CN
Producent: EIZO
Dostępność: na magazynie, realizacja 24h
Gwarancja: 5 lat door-to-door

Dodatkowe kable
49,00 zł z VAT
49,00 zł z VAT
Dedykowane akcesoria
895,00 zł z VAT
Cena:
3 999,00 zł z VAT
4 349,00 zł z VAT
(3 251,22 zł netto)

 CA Raty eRaty

Monitor EIZO CX241-BK możesz zakupić taniej w ramach specjalnej oferty edukacyjnej.
Uprawnieni do zniżki edukacyjnej to uczniowie (szkoły średnie), studenci, nauczyciele, wykładowcy, pracownicy edukacyjni oraz placówki edukacyjne. Zobacz więcej.


Pierwsza kalibracja w cenie monitora!

Przez 3 miesiące po zakupie monitora, wszyscy nasi klienci mogą skorzystać z bezpłatnej usługi wstępnej kalibracji. Kalibracja przeprowadzana jest ZDALNIE, z pomocą autoryzowanego specjalisty serwisu Eizo, za pośrednictwem programu TeamViewer. Oferta dotyczy wyłącznie nowo zakupionych monitorów z serii ColorEdge (CS, CX, CG).

Kto może skorzystać z oferty?

Wszyscy nasi klienci, którzy zakupili monitor ColorEdge.

Jak wygląda procedura? 

  1. Zaopatrz się w kalibrator wspierany przez oprogramowanie ColorNavigator*. Lista kompatybilnych modeli znajduje się na stronie: http://www.eizoglobal.com/products/coloredge/cn/. Wraz modelami ColorEdge CS i CX można zakupić kalibratory Datacolor Spyder5Express w cenie promocyjnej.
  2. Pobierz aplikację TeamViewer. Link do pobrania: http://www.teamviewer.com/pl/download/windows.aspx
  3. Wypełnij poniższy formularz.
  4. Pracownik serwisu skontaktuje się w celu umówienia dogodnego terminu kalibracji. (W grę wchodzą wyłącznie dni robocze w godzinach naszej pracy – od 9.00 do 17.00)

 * Warunek nie jest konieczny w przypadku posiadaczy monitorów z serii ColorEdge CG, które posiadają wbudowane kalibratory

Aby skorzystać z tej oferty należy po zakupie monitora wypełnić formularz zgłoszeniowy.


Monitor EIZO CX241 z licencją ColorNavigator

Monitor EIZO CX241-CN z wbudowanym czujnikiem korekcyjnym to idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla zaawansowanych użytkowników zajmujących się fotografią i projektowaniem graficznym.
 
kalibracja
Wbudowany w ColorEdge CX241 czujnik do autokorekcji
Do przeprowadzenia pierwszej kalibracji monitora konieczny jest zewnętrzny kalibrator, natomiast wbudowany w ColorEdge CX241 czujnik wraz z dostępnym oprogramowaniem Eizo ColorNavigator czuwa nad tym, aby wybrane ustawienia zachowywane były na tym samym poziomie.
Czujnik ukryty jest w górnej części obudowy i wysuwa się tylko wtedy, gdy zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez użytkownika, należy dokonać kontroli ustawień. 
Nawet jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, czujnik wysunie się samoczynnie o czasie i dokona samokontroli.
 
Autorski układ ASIC EIZO
Wszystkie modele ColorEdge posiadają zaprojektowany przez EIZO układ ASIC (application specific integrated circuit), dostosowany do potrzeb rynku graficznego. Układ korzysta z własnych algorytmów do bardzo dokładnego przetwarzania kolorów, aby precyzyjnie reprodukować poszczególne odcienie.
 
Szybka stabilizacja obrazu w monitorze Eizo CX241
Zazwyczaj mija 30 minut od włączenia monitora, zanim ustabilizuje się jego jasność, nasycenie kolorów i charakterystyka tonalna. EIZO ograniczyło czas nagrzewania się monitora o ponad 75%, z 30 do około 7 minut. Niezależnie, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz go w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.
 
 
Kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy (DUE)
Uzyskanie równomiernego podświetlenia oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni matrycy było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest kolejna wersja opracowanego przez inżynierów EIZO układu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dokonująca w czasie rzeczywistym korekt wyświetlanego obrazu. Obecnie technologia DUE utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę kolorów barw i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia (np. podczas sesji w plenerze).
 
 
 
gamma
Krzywa gamma regulowana indywidualnie w fabryce
Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitor Eizo ColorEdge CX241 już podczas procesu produkcji ma precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odwzorowanie prawie całej przestrzeni Adobe RGB
Monitor Eizo ColorEdge CX241 ma szeroki gamut kolorów i wyświetla aż 99% przestrzeni Adobe RGB, tak więc zdjęcia wykonane w RAWach mogą być przekonwertowanie do Adobe RGB zgodnie z intencjami autora, a z kolei zdjęcia zrobione w Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą wyświetlane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.
 
 
Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do monitora ColorEdge CX241 10-bitowej informacji o kolorze*. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenia Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To 64 razy większa precyzja więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.
* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.
 
Konwersja I/P
Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu.
 
Bogactwo złączy sygnałowych
Monitor Eizo ColorEdge CX241 ma złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty hub USB typu (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.
 
Płynne wyświetlanie obrazu wideo
Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji do 7,7 ms (szary-do-szarego) i zapewnia, że dynamiczne obrazy będą wyglądać ostro i wyraźnie, z jedynie minimalnym efektem smużenia.
 
Ergonomiczna stopka monitora Eizo ColorEdge CX241
Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości i możliwością pracy w trybie portretowym pozwala na umieszczenie ekranu w najbardziej dogodnej pozycji.
 
Predefiniowane tryby do optymalnego wyświetlania obrazu
Elektronika monitora udostępnia siedem trybów pracy: Paper, Adobe RGB, sRGB, Calibration oraz User zdefiniowany przez użytkownika. Korzystając z dostarczanej wraz z monitorem aplikacji ScreenManager for LCD Pro (w wersji tylko dla systemów Windows) można przypisać tryb do danego programu tak, aby monitor przełączał się do niego z chwilą uruchomienia czy zmiany aplikacji.
 
5 lat gwarancji
Obecnie outsourcing produkcji jest popularnym procederem wśród producentów monitorów, jednak EIZO wytwarza swoje produkty w taki sam sposób, jak w ciągu swojej 40-letniej historii – za pomocą własnego personelu i we własnej fabryce. Pozwala to EIZO bardzo dokładnie kontrolować jakość produkcji i oferować klientom 5-letnią gwarancję. Obejmuje ona wszystkie elementy monitora. W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.
 
Zerowy pobór energii po wyłączeniu
Po wyłączeniu głównego wyłącznika zasilania monitora, pobór mocy spada do zera.
 
Oprogramowanie do kalibracji ColorNavigator dla monitorów CX241
Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator, sprawia, że kalibracja staje się łatwa, a jej efekty pozwalają na wierne odwzorowywanie barw przewidywalne. ColorNavigator współpracuje z szeroką gamą urządzeń pomiarowych i zapewnia kalibrację sprzętową bezpośrednio wykorzystując tabelę kolorów zaszytą w elektronice monitora.
 
Zobacz broszurę i porównanie nowych modeli EIZO ColorEdge
Zobacz instrukcję obsługi monitora EIZO CX241
 
Gwarancja Eizo Exclusive Service - 60 miesięcy.
Door-to-Door.
 

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Tablet Piórkowy Wacom Intuos Pro S PTH-451
Profesjonalny kreatywny tablet piórkowo-dotykowy Intuos Pro S
869,00 zł z VAT
(706,50 zł netto)

Adobe Photoshop Lightroom 6.8 ENG Win/Mac
Produkt z licencją bezterminową (wieczystą) – wersja pudełkowa

Platforma: Windows Macintosh
559,70 zł z VAT
(455,04 zł netto)

EIZO EX3 - kalibrator do monitorów EIZO
Kalibrator do monitorów Eizo
479,00 zł z VAT
(389,43 zł netto)

Produkty z tej samej kategorii
NEC MultiSync EA244UHD-BK-CT z SVII wstępnie skalibrowany
EA244UHD to monitor IPS o wysokich parametrach zapewniający rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) AdobeRGB
Producent: NEC
Dostępność: 5-7 dni
Cena:
5 613,34 zł z VAT
4 563,69 zł netto

NEC MultiSync PA242W-SV2
To idealny monitor dla wszystkich kreatywnych profesjonalistów, projektantów, fotografików i w montażu wideo.
Producent: NEC
Dostępność: na zamówienie
Cena:
4 455,90 zł z VAT
3 622,68 zł netto
Dostępność: na zamówienie

EIZO ColorEdge CS2730 z kalibratorem Datacolor Spyder5 EXPRESS
Monitor Eizo stworzony z myślą o hobbystach i zaawansowanych amatorach z kalibratorem Datacolor.
Producent: EIZO
Dostępność: na magazynie, realizacja 24h
Cena:
5 349,00 zł z VAT
4 348,78 zł netto

BenQ PG2401PT
Producent: BenQ
Dostępność: 1-3 dni
Cena:
3 495,00 zł z VAT
2 841,46 zł netto

NEC SpectraView Reference 272
Monitor doskonale nadaje się do softpoofingu, reprodukuje zakresy barwne: 100% ISO Coated v2, 100% sRGB, 99,3% AdobeRGB, 94% ECI-RGB v2.0.
Producent: NEC
Dostępność: na zamówienie
Cena:
8 694,43 zł z VAT
7 068,64 zł netto
Dostępność: na zamówienie

Zapytaj o szczegóły produktu, ofertę ...
Imię i nazwisko:
Telefon:
Adres e-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Koszyk
Twój koszyk jest pusty

zamówienia on-line
przyjmowane są
przez system 24 h/7
Zobasz nasze serwisy


Najczęściej kupowane
Waluta (podgląd)

Płatność za zamówienie
realizowana jest
w złotych polskich (PLN)


Gości online: 13 | Odwiedzin: 7152100