Polecane produkty
2 388,66 zł z VAT
1 942,00 zł netto
Producent
Social
MUNSELL Księga Kolorów Skał (Geological Rock Book)
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Producent:
Munsell
Kod producenta: M50315B
Dostępność:
na magazynie, realizacja 24h
realizacja w dni robocze
Cena promocyjna:
405,90 zł z VAT
386,20 zł netto
330,00 zł netto
Koszt przesyłki od: 17,00 zł

MUNSELL Księga Kolorów Skał (Geological Rock Book)

Karta kolorów skał Munsella ułatwia geologom i archeologom przekazywanie informacji o kolorach próbek skał dzięki porównywaniu nazw kolorów ISCC-NBS i unikalnych alfanumerycznych oznaczeń kolorów Munsella. Analiza może dotyczyć skał wilgotnych lub suchych, o średniej, drobnej lub grubej ziarnistości.

System kolorów Alberta Munsella

W latach 1898-1905 amerykański malarz i nauczyciel sztuki Albert Munsell opracował system kolorów (munsell Color System) składający się z przestrzennego modelu, oraz atlasu próbek wydrukowanych na matowym i błyszczącym papierze. Munsell założył, że sąsiadujące kolory muszą różnić się o tę samą wartość i harmonizować ze sobą. Różnice i harmonia kolorów ustalone zostały w wyniku kolejnych testów i kalibracji.

Przestrzeń kolorów Musella ma trzy wymiary: barwa (hue), nasycenie (chroma) i jasność (value).

Munsell wyznaczył pięć barw głównych: czerwoną (R), żółtą (Y), zieloną (G), niebieskią (B) i purpurową (P), oraz pięć barw pośrednich: żółto-czerwoną (YR), zielono-żółtą (GY), niebiesko-zieloną (BG), purpurowo-niebieską (PB) i czerwono-purpurową (RP). Każda z tych 10 barw otrzymała 10-stopniową gradację. Kombinacje tych barw dają skończoną ilość barw rozmieszczonych na odwodzie koła barw.

Stworzony ponad sto lat temu Munsell Color System był kilkakrotnie udoskonalany. W latach 40-tych Towarzystwo Optyczne w Ameryce opracowało jego nowoczesną wersję i stał się on podstawą do wprowadzonej w 1974 r. Ujednoliconej Skali Kolorów (Uniform Color Scales). Mimo upływu lat atlas kolorów Munsella jest oficjalnym wzornikiem w wielu dziedzinach, np. w przemyśle (tworzenie oraz dokładne i spójne odwzorowywanie kolorów produktów) czy w gleboznawstwie (kolory gleby).

Galeria
Produkty z tej samej kategorii
PANTONE. PLUS Color Manager CD
235,00 zł z VAT
191,06 zł netto
PANTONE. Lighting Indicator Stickers D65
255,00 zł z VAT
207,32 zł netto
PANTONE. SkinTone Guide
475,00 zł z VAT
386,18 zł netto

© Sklep Graficzne.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie sklepu internetowego KQS.store