Katalog » ZARZĄDZANIE KOLOREM » Wzorce i próbniki kolorów
Wybierz kategorię
OPROGRAMOWANIE
SPRZĘT KOMPUTEROWY
Producent
Autoryzacje ProducentówAdobe Systems
Obsługa Klienta,
Pomoc techniczna

pn-pt: 9:00-17.00


  00800 4411 935   

Towar dnia
1 095,00 zł z VAT
1 315,01 zł
890,24 zł netto
Nasi Partnerzy
CA Raty

Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Datacolor Spyder5CAPTURE PRO
Kod producenta: S4CAP100
Producent: DataColor
Dostępność: na magazynie
Gwarancja: 24 miesiące

Cena:
1 758,90 zł z VAT
(1 430,00 zł netto)

 CA Raty eRaty

Datacolor SpyderCAPTURE PRO

Datacolor SpyderCAPTURE PRO – pełen zestaw akcesoriów dla profesjonalnego fotografa składający się z:
 • Spyder5ELITE – kalibrator do monitorów, projektorów i TV do zaawansowanych zastosowań.
 • SpyderCHECKR – uniwersalny wzorzec barw
 • SpyderCUBE – uniwersalny wzorzec bieli i czerni do korekty ekspozycji zdjęcia.
 • SpyderLENSCAL – do korekty ostrości zdjęć

Datacolor Spyder5ELITE

Spyder5ELITE od Datacolor to zaawansowane rozwiązanie dla profesjonalnych fotografów, dające pełną kontrolę nad procesem kalibracji monitora. Dzięki niemu można mieć pewność, że oglądane, udostępniane i drukowane zdjęcia mają dokładnie takie barwy, jak trzeba.

Spyder5ELITE umożliwia kalibrację wielu monitorów przy różnym oświetleniu, dając pełną kontrolę nad kolorami. Oferuje wiele zaawansowanych funkcji, m.in. ustawienia krzywej gamma, punktu bieli oraz balansu szarości, które gwarantują dużą precyzję kalibracji nawet na projektorach obrazu. Wystarczy poświęcić kilka minut miesięcznie na rekalibrację, aby zachować odpowiednie kolory i kontrast monitora. Dzięki Spyder5ELITE użytkownik może mieć pewność, że wyświetlane zdjęcia wyglądają dokładnie tak, jak powinny.


Zaawansowane rozwiązanie do kalibracji dla profesjonalnych fotografów i studiów, dające pełną kontrolę nad kolorami.

Fachowe rozwiązanie do kalibracji laptopów, monitorów i projektorów, oferujące kontrolę oświetlenia oraz nieograniczone ustawienia krzywej gamma, punktu bieli i zaawansowanego balansu szarości.

Funkcje Spyder5ELITE
 • Oglądanie, udostępnianie i drukowanie zdjęć w rzeczywistych kolorach
 • Gwarancja zgodności kolorów między rzeczywistością, ekranem i wydrukiem
 • Szybka kalibracja monitora w 4 prostych krokach
 • Lepsze wyświetlanie cieni i szczegółów obrazu
 • Ocena efektów kalibracji na podstawie predefiniowanych obrazów
 • Kalibracja dowolnego laptopa i monitora
 • Kompaktowy, przenośny kalibrator z wbudowaną osłoną obiektywu i opatentowanym mechanizmem optycznym z 7 czujnikamiNajważniejsze cechy Spyder5ELITE

Najbardziej zaawansowana kontrola barw
Spyder5ELITE to zaawansowany sposób na kalibrację dla najbardziej wymagających użytkowników. Umożliwia zastosowanie nieograniczonych ustawień gammy, punktu bieli i zaawansowanego balansu półcieni do pełnej kontroli pracy z kolorem.

Prawdziwe kolory
Spyder5ELITE pozwala skalibrować monitory i laptopy do jednego standardu kolorystycznego oferującego naturalne i prawdziwe barwy. Twoja obróbka zdjęć będzie łatwiejsza i szybsza dzięki eliminacji ciągłych poprawek kolorów w celu uzyskania dobrego wydruku, oszczędzi to także tusz i papier. Spyder5ELITE jest gwarancją identycznych kolorów zarówno na ekranie monitora jak i na finalnym wydruku.

Pomiar światła w pomieszczeniu
Spyder5ELITE posiada zintegrowany sensor pomiaru światła w pomieszczeniu, który mierzy oświetlenie stanowiska pracy. Daje to możliwość skalibrowania ekranu dostosowując go do warunków panujących w pomieszczeniu.

Technologia jutra
Rozwiązania następnej generacji Spyder5 sprawiły, że kolorymetr jest kompaktowy, przenośny, odporny na uszkodzenia i wygodny. Datacolor przebudowali urządzenie opierając je o opatentowany system 7 detektorów optycznych co dało 55% wzrost w czułości kolorymetru. Rezultatem tego jest bardziej dokładny detal cieni czy gładsze przejścia tonalne (gradienty).

Szybki i prosty w obsłudze
Oprogramowanie dostarczone wraz z Spyder5ELITE jest niesamowicie proste w obsłudze. Dzięki kreatorowi kalibracji w postaci przechodzenia przez cały etap krok-po-kroku, czas potrzebny do wykonania pierwszej kalibracji to niecałe 5 minut.

Spersonalizowana ocena kalibracji ze SpyderProof
Możesz ocenić rezultat kalibracji oglądając ulubione zdjęcia w trybie przed i po procesie kalibracji. Daje to możliwość oceny zmian w kolorze, odcieniach skóry, cieniach i oświetlonych detalach tak by była pewność, że proces zakończył się sukcesem. Używając własnych zdjęć jesteś pewien rezultatów.

Zaawansowana kontrola wielu monitorów
Wraz ze Spyder5ELITE dostarczone jest oprogramowanie SpyderMatch i SpyderTune umożliwiające zaawansowane opcje kalibracji wielu monitorów. Ustaw jasność, punkt bieli, gammę tak by każdy monitor w miejscu pracy wyświetlał identyczny obraz.

Konsola eksperta
Opcje eksperckie umożliwiają nieograniczoną kalibrację półcieni, gammy, punktu bieli i luminancji. Spyder5ELITE daje zaawansowaną, nieograniczoną kontrolę nad całym procesem kalibracji, dzięki temu każdy monitor będzie perfekcyjnie skalibrowany.

Analiza ekranu
SpyderELITE umożliwia analizę i porównanie wielu ekranów za pomocą dostarczonego oprogramowania. Przy pracy z kolorem ważne jest poznanie charakterystyki posiadanego sprzętu, dlatego oprogramowanie analizuje kolor, jasność, kontrast, gamut, przestrzeń tonalną i punkt bieli na wielu monitorach oraz umożliwia ich późniejsze porównanie.

Datacolor SpyderCUBE

Uniwersalne narzędzie w formie kostki, umożliwiające uzyskanie prawidłowego balansu bieli, ekspozycji zdjęcia, ustawień cieni i głębokiej czerni podczas wywoływania plików typu RAW. Możliwe jest również jej zastosowanie do pracy z plikami JPEG. Pomysłowe w swojej budowie urządzenie niesamowicie ułatwia ustawienie poprawnej ekspozycji zdjęcia na etapie postprodukcji. Wystarczy zrobić jedną referencyjną fotografię z użyciem kostki SpyderCUBE, zapisać ustawienia po obróbce sceny jako preset i użyć do innych zdjęć w takich samych warunkach oświetleniowych w serii.Budowa SpyderCUBE składa się z:
 • chromowanej kuli do analizy światła (highlights) i korygowania miejsc prześwietlonych
 • dwa pola wzorca bieli, dla powierzchni padania światła i miejsc zacienionych
 • dwa pola 18% neutralnej szarości do mierzenia temperatur i tonów średnich w każdych warunkach oświetleniowych
 • „czarna dziura” blokująca wniknięcie światła, idealna do zdefiniowania absolutnej czerni
 • czarne pola jako odniesienie cieni do „czarnej dziury”
 
SpyderCUBE jest łatwa i wygodna w użyciu, kompatybilna z każdym oprogramowaniem cyfrowej ciemni. Dzięki małym rozmiarom mieści się w każdej torbie fotograficznej i może być wykorzystywana praktycznie w każdej fotografowanej scenie. Uniwersalny gwint 1/4" oraz wyposażenie w linkę umożliwia zastosowanie jej przy najbardziej wymagających sesjach fotograficznych.

Datacolor SpyderCHECKR

Datacolor SpyderCHECKR to dedykowany dla fotografów wzorzec 48 barw w poręcznym plastikowym etui, nieodzowny profesjonalistom, bardzo potrzebny amatorom, skracający znacząco proces wywoływania zdjęć.
 
Pozwala on na kalibrację barwną cyfrowych aparatów fotograficznych, precyzyjny balans bieli, oraz na bazie zdjęcia wzornika SpyderCHECKR wykonanego w czasie sesji fotograficznej, utworzenie „szablonu” pozwalającego na automatyczną korekcję kolorystyczną wykonanych zdjęć w np.: Adobe Photoshop lub Adobe Lightroom w odniesieniu do plików RAW.
 
Wzornik zawiera:
 • 48 pól wzorców barwnych
 • wzorce bieli i 18% szarości
 • kaskadowe wzorce neutralnej szarości
 • wszystko zamknięte w poręcznym etui
 • oprogramowanie (Windows 7 32/64, Windows 8 32/64, Mac OS X 10.7. 10.8, 10.9) współpracujące z Adobe Lightroom v2 i późniejsze, Adobe Photoshop CS3 i późniejsze.
Nieodzowne narzędzie dla profesjonalistów, a bardzo przydatne dla amatorów/zaawansowanych amatorów skracające bardzo znacząco czas postprodukcji (korekcji kolorystycznej wykonanych zdjęć).


Datacolor SpyderLENSCAL

Datacolor SpyderLENSCAL to tablica referencyjna składająca się z pola celowniczego oraz ustawionej pod kątem 45 stopni linii z naniesioną podziałką centymetrową służąca do korekty ostrości wykonywanych zdjęć „zestawu” cyfrowy aparat fotograficzny + konkretny obiektyw. Możliwe jest to w zaawansowanych aparatach cyfrowych, posiadających możliwość korekt systemu autofocus, np.:
 • Canon (50D, 7D, 5DMkII, 5DMkIII,1DMkIII, 1DMkIV, 1DsMkIII, 1Dx, 1Dc)
 • Nikon (D7000, D300, D300s, D700, D800, D800E, D3, D3s, D3x, D4)
 • Sony (A850, A900, A77)
 • Olympus (E-30, E-620, E-5)
 • Pentax (K-20D, K-30, K-5, K-7D, K-2000/K-m, K200D, 645D, K-x)
 Datacolor to nowoczesny, globalny lider w technologii zarządzania kolorem, oferujący oprogramowanie, urządzenia oraz serwis zapewniający profesjonalne odwzorowanie palety barw. Światowe marki, producenci sprzętu oraz kreatywni profesjonaliści używają rozwiązań Datacolor w celu osiągania idealnego koloru na wszystkich płaszczyznach swojej pracy od ponad 40 lat.

Datacolor Spyder5STUDIO to produkt polecany dla każdego fotografa, który ceni sobie idealną zgodność kolorystyczną rzeczywistej sceny, zdjęć wyświetlanych na ekranie oraz materiałów po wydruku. Dzięki SpyderCube, Spyder4ELITE i SpyderPrint profesjonalna praca z fotografią staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Użycie poszczególnych akcesoriów można zobaczyć na poniższych filmach:Produkty z tej samej kategorii
PANTONE Plastics Transparent Selector (2 segregatory)
Producent: Pantone
Dostępność: na zamówienie, 5-10 dni
Cena:
8 278,99 zł z VAT
6 730,89 zł netto

PANTONE Plus Plastic Standard Chips
Producent: Pantone
Dostępność: na zamówienie, 5-10 dni
Cena:
49 690,00 zł z VAT
40 398,37 zł netto

PANTONE PLUS 2016 Solid Chips (powlekane & niepowlekane)
Zestaw dwóch segregatorów PANTONE PLUS SERIES SOLID CHIPS zawiera wszystkie kolory podstawowe z biblioteki PANTONE MATCHING SYSTEM.
Producent: Pantone
Dostępność: 5-7 dni
Cena:
1 759,00 zł z VAT
1 430,08 zł netto

PANTONE Plastics Opaque Selector (3 segregatory)
Producent: Pantone
Dostępność: na zamówienie, 5-10 dni
Cena:
10 489,00 zł z VAT
8 527,64 zł netto

Palette Cube
Przenośne urządzenie do przechwytywania kolorów wszędzie tam gdzie aktualnie się znajdujesz.
Producent: Pantone
Dostępność: 5-7 dni
Cena:
799,24 zł z VAT
649,79 zł netto

Zapytaj o szczegóły produktu, ofertę ...
Imię i nazwisko:
Telefon:
Adres e-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Koszyk
Twój koszyk jest pusty

zamówienia on-line
przyjmowane są
przez system 24 h/7
Zobasz nasze serwisy


Najczęściej kupowane
Waluta (podgląd)

Płatność za zamówienie
realizowana jest
w złotych polskich (PLN)


Gości online: 15 | Odwiedzin: 7163575