Parallels Desktop 20 for Mac
Wszystkie edycje oprogramowania Parallels Desktop 20 for Mac — informacje o aktualizacji.
Gotowość na system macOS Sequoia 15
Oprogramowanie Parallels Desktop 20 obsługuje system macOS Sequoia 15, który zostanie wkrótce wydany, zarówno jako podstawowy system operacyjny na komputerze Mac, jak i jako system na maszynie wirtualnej, co pozwala uaktualnić komputery Mac, gdy tylko nowy system operacyjny zostanie udostępniony.
Wygląd i komfort użytkowania
- Wprowadzono istotne ulepszenia dotyczące niezawodności i użyteczności oprogramowania Parallels Tools, którego projekt odświeżono z uwzględnieniem natywnego interfejsu użytkownika we wszystkich obsługiwanych systemach operacyjnych: Windows, Linux i macOS.
System Windows na komputerze Mac
- Dodano obsługę systemu Windows 11 24H2, z której będzie można korzystać, gdy zostanie on udostępniony. Z naszych testów wynika, że system Windows 11 w wersji 24H2 poprawia stabilność i przyspiesza działanie aplikacji opartych na architekturze x86 w systemie Windows on Arm, dzięki czemu wielu ważnych aplikacji systemu Windows można używać na komputerach Mac z procesorami Apple Silicon.
- Rozwiązano problemy z rozdzielczością dynamiczną w przypadku uruchamiania maszyny wirtualnej z systemem Windows 11 24H2 w trybie okienkowym.
- Poprawiono bezpieczeństwo procesu usuwania plików w systemie Windows przez wysyłanie plików usuniętych z folderów udostępnionych do Kosza w systemie macOS zamiast ich trwałego usuwania.
- Rozwiązano problem z renderowaniem elementów szkieletowych w aplikacji Rhino 8 na komputerach Mac z procesorami Apple Silicon.
- Rozwiązano problem dotyczący wyświetlania błędów graficznych i brakujących części modelowanych obiektów w oprogramowaniu do modelowania Houdini 20.
- Poprawiono zgodność z wieloma aplikacjami systemu Windows, w tym ArcGIS Pro, LabVIEW oraz Ninja Trader i wieloma innymi.
- Złagodzono problemy ze zgodnością podsystemu Windows Subsystem for Linux (WSL) dla maszyn z systemem Windows 11 działających na komputerach Mac z procesorami Apple Silicon przez skonfigurowanie domyślnego używania podsystemu WSL 1 zamiast podsystemu WSL 2.
System Linux na komputerze Mac
- Dodano obsługę nowszych dystrybucji systemu Linux, takich jak Fedora 39/40, Kali 2024.2 i Ubuntu 24.04.
- Rozwiązano problem, który uniemożliwiał zainstalowanie systemu Ubuntu 24.04 na komputerach Mac z procesorami Intel.
- Wdrożono interfejs API FUSE wysokiego poziomu dla oprogramowania Parallels Tools w celu wyeliminowania wielu problemów ze zgodnością z nowszymi wersjami jądra systemu Linux.
- Dodano obsługę drukowania IPP z poziomu maszyn wirtualnych z systemem Linux, umożliwiając drukowanie w systemie Linux na drukarce podłączonej do komputera Mac.
- Dodano zaktualizowane ikony dla dystrybucji systemu Linux: Ubuntu, Fedora i Kali.
- Rozwiązano problem polegający na tym, że podczas ręcznego instalowania maszyny wirtualnej z systemem Ubuntu nie działały klawiatura i mysz.
System macOS (na maszynie wirtualnej)
- Umożliwia zalogowanie się na konto Apple na maszynach wirtualnych z systemem macOS 15 lub nowszym działających na komputerach Mac z procesorami Apple Silicon (wymagane jest, aby zarówno na komputerze Mac, jak i na maszynie wirtualnej działał system macOS Sequoia 15 lub nowszy).
Uwaga: ta funkcja nie umożliwia jeszcze logowania się do sklepu Mac App Store ani do środowiska Xcode.
- Dodano obsługę tworzenia migawek maszyn wirtualnych z systemem macOS na komputerach Mac z procesorami Apple Silicon.
Parallels Desktop 20 for Mac Pro Edition
- Wprowadzono pakiet Parallels AI Package, maszynę wirtualną opartą na systemie Linux, którą specjalnie dostosowano, aby umożliwić programistom i studentom szybką naukę i rozpoczęcie opracowywania aplikacji opartych na uczeniu maszynowym, dużych modelach językowych (LLM) i rozpoznawaniu obrazów. Ten pakiet jest dostępny za pośrednictwem katalogu rozszerzeń oprogramowania Visual Studio Code. Więcej o pakiecie AI Package można przeczytać tutaj;
- Dodano możliwość sterowania maszynami wirtualnymi przy użyciu języka naturalnego za pomocą funkcji Microsoft Copilot zintegrowanej z rozszerzeniem oprogramowania Visual Studio Code.
- Dodano obsługę używania platformy GitHub Actions w celu automatyzowania wdrażania maszyn wirtualnych i zarządzania nimi bezpośrednio z repozytorium GitHub, na przykład wyzwalania tworzenia wstępnie skonfigurowanych maszyn wirtualnych, testowania maszyn wirtualnych oraz ich konfigurowania w ramach określonego potoku.
- Poprawiono środowisko wtyczki Parallels Packer dla maszyn wirtualnych z systemem macOS działających na komputerach Mac z procesorami Apple Silicon przez zautomatyzowanie procesu konfiguracji początkowej przy użyciu platformy Apple Vision (OCR).
Parallels Desktop 20 for Mac Business Edition
- Dodano możliwość sterowania wieloma maszynami wirtualnymi i hostami oprogramowania Parallels Desktop oraz do ich orkiestrowania przy użyciu naszej nowej usługi Parallels Desktop for DevOps.
- Ulepszono zgodność z wieloma rozwiązaniami do zarządzania urządzeniami mobilnymi (np. usługą Microsoft Intune) dzięki przeprojektowanemu pakietowi wdrożeniowemu, który obsługuje pobieranie wstępnie skonfigurowanych maszyn wirtualnych z miejsc docelowych w chmurze i w sieci.
Parallels Desktop 20 for Mac Enterprise Edition (pojawi się w późniejszej części roku 2024)
Wprowadzamy nowy poziom: Enterprise Edition. Ten produkt pojawi się nieco później tej jesieni. Tę edycję zaprojektowano specjalnie dla organizacji, które wymagają większej kontroli, widoczności i wydajności w zarządzaniu środowiskami wirtualnymi na dużą skalę. Produkt Enterprise Edition zapewni:
- Usprawnienie wdrażania maszyn wirtualnych, co pozwoli zaoszczędzić czas i wysiłek.
- Możliwość przypisywania zasad dla różnych grup komputerów lub użytkowników.
- Lepszy wgląd w zarządzane maszyny wirtualne.
Funkcje wycofane lub usunięte w oprogramowaniu Parallels Desktop 20
Jak wynika z danych statystycznych dotyczących użytkowników uczestniczących w programie Parallels Customer Experience, niektóre funkcje tego produktu są używane bardzo rzadko albo nie są używane wcale. Postanowiliśmy więc przestać je obsługiwać albo całkowicie je usunąć z oprogramowania Parallels Desktop oraz skupić się na używanych częściej funkcjach i kolejnych udoskonaleniach.
Poniżej znajduje się lista funkcji, które nie są już obsługiwane i zostaną usunięte z Parallels Desktop for Mac 20.
Następujące funkcje nie są już obsługiwane na żadnych komputerach Mac:
- Uruchamianie z sieci maszyn wirtualnych z systemami Windows, macOS i Linux.
Następujące funkcje nie są już obsługiwane na komputerach Mac z procesorami Intel:
- Obsługa emulacji USB i sieci oparta na rozszerzeniach jądra.
- Obsługa maszyn wirtualnych z systemami macOS od 10.5 do 10.8 oraz z systemami Oracle Solaris.
Pozostałe wpisy
-
02-10-2024
Przedstawiamy Adobe Elements 2025.
Edycja zdjęć i wideo za pomocą sztucznej inteligencji. Korzystaj z efektów i szablonów. Wykorzystuj kreatywność w każdym miejscu.
Czytaj dalej
-
05-08-2024
Odkryj Zalety Adobe Elements 2024
Narzędzie Idealne dla Kreatywnych zawiera nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji i nowe środowisko edycji o świeżym wyglądzie.
Czytaj dalej
-
19-03-2024
EIZO jest EKO. Posadź drzewo, kupując monitor Eizo
Kupując monitor EIZO, sprawisz, że na świecie pojawi się kolejne drzewo.
Czytaj dalej
Sprzęt komputerowy dla grafika
Akcesoria oraz profesjonalne komputery przeznaczone do pracy z grafiką 2D, 3D oraz obróbką wideo