Polecane produkty
8 179,00 zł z VAT
6 649,59 zł netto
Producent
Social
SpectraViewII - Oprogramowanie do kalibracji monitorów NEC - klucz USB
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Producent:
NEC
Kod producenta: SVIISOFT
Dostępność:
na magazynie, realizacja 24h
realizacja w dni robocze
Cena promocyjna:
163,49 zł z VAT
150,07 zł netto
132,92 zł netto
Koszt przesyłki od: 17,00 zł

SpectraViewII

SpectraViewII to oprogramowanie kalibrujące zaprojektowane dla wymagających profesjonalistów pracujących z kolorem. Razem z najwyższej jakości monitorami NEC oraz sprzętem kalibrującym SpectraViewII stanowi rozwiązanie, dzięki któremu kolor na ekranie zawsze będzie idealny.

System SpectraViewII wykorzystuje czujnik kolorymetru do pomiarów koloru ekranu podczas procesu kalibracyjnego. Oprogramowanie analizuje zebrane dane, na podstawie których współpracując bezpośrednio z systemem monitora przeprowadza regulację wyświetlanego obrazu. Proces ustawień następuje w monitorze, a nie w karcie graficznej, dzięki czemu SpectraViewII nie ma wpływu na ustawienia systemu komputera.

Sprawdź listę monitorów obsługiwanych przez oprogramowanie NEC SpectraViewII

SpectraViewII jest dostępne na systemy Apple Mac OS, Microsoft Windows oraz na różne dystrybucje Linuxa.

Wysoko bitowe tablice Look Up Tables (LUT)

Każdy monitor LCD obsługiwany przez SpectraViewII posiada jedną z trzech wewnętrznych tablic LUT: 14, 12 lub 10 bitową (w zależności od modelu). Tabele te umożliwiają niezwykle precyzyjną regulację krzywych tonalnych ekranu bez redukcji ilości wyświetlanych kolorów.

W pełni zautomatyzowana kalibracja

Dzięki procesowi regulacji sprzętowej wszystkie ustawienia wprowadzane są bez interakcji użytkownika. SpectraViewII komunikuje się z monitorem używając równoległego protokołu Display Data Channel - Command Interface (DCC/CI), który wykorzystuje zwykły kabel sygnałowy wideo. Żadne dodatkowe okablowanie nie jest wymagane.

Wiele ustawień kalibracji

Oprogramowanie SpectraViewII umożliwia wielokrotne zapisywanie, wykorzystywanie i przełączanie się pomiędzy wcześniejszymi/zapisanymi ustawieniami kalibracji, co eliminuje konieczność wielokrotnej kalibracji do różnych wymagań użytkownika (wyświetlanie wideo, obróbka zdjęć, itp). Za każdym razem kiedy zapisane ustawienia są ładowane, potrzebne ustawienia monitora jak również profile ICC/ColorSync są uaktualniane automatycznie.

Szczegółowe informacje

Na koniec każdego procesu kalibracji wyświetlane jest okno informacyjne pokazujące szczegółowy rezultat przeprowadzonej regulacji. Wśród zgromadzonych danych znajdują się informacje o stanie monitora, gamucie barw, półtonach, współczynniku Delta-E oraz wartościach jasności. Dodatkowo SpectraViewII wyświetla dodatkowe informacje takie jak nazwa modeli, numer serii czy liczbę wyświeconych godzin.

Profile monitora

Po kalibracji, kiedy monitor jest automatycznie sprofilowany, profil ICC/ColorSync jest generowany i automatycznie rejestrowany w systemie Color Management System. Profile te używają form Bradford Chromaticity Adaptation.

Funkcja kolorymetru

Oprogramowanie SpectraViewII zawiera funkcję kolorymetru, który umożliwia bezpośredni pomiar z użyciem czujnika koloru oraz wyświetlanie rezultatu w różnych zdefiniowanych formatach.

Weryfikacja procesu kalibracji

SpectraViewII analizuje ustawienia skalibrowanego monitora w celu zweryfikowania jego poprawności od ostatniej kalibracji. Jeżeli ustawienia odbiegają od wcześniejszych, oprogramowanie może przywrócić automatycznie ostatni poprawny stan kalibracji.

Elastyczność

SpectraViewII zapewnia wiele opcji i rozwiązań które sprawiają, że oprogramowanie jest elastyczne i wygodne w użyciu z wieloma różnymi aplikacjami, włączając w to DICOM - rozwiązanie dla medycyny. Jasność ekranu może zostać dostosowana do konkretnej wartości lub do maksymalnego poziomu jaki może wyświetlić monitor.

Blokada ustawień monitora

Oprogramowanie umożliwia zablokowanie menu ustawień monitora po jego skalibrowaniu, tak by zabezpieczyć je przed nieuprawnionym dostępem i zmianami regulacji.

Test kalibracji i zgodności DICOM GSDF

Do medycznych zastosowań, SpectraViewII kalibruje monitor do krzywych gamma DICOM GSDF. Wbudowany test zgodności może być użyty do zweryfikowania poprawności kalibracji dla wyświetlania obrazów w skali szarości.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi (wielojęzyczna).

Kalibracja

Film prezentujący kalibrowanie monitora NEC przy użyciu SpectraViewII.


Galeria
Produkty z tej samej kategorii

© Sklep Graficzne.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie sklepu internetowego KQS.store