Producent

Placeholder

Placeholder

PROMOCJA!

SpectraViewII z Spyder5Express - tani zestaw kalibracyjny dla monitorów NEC

Placeholder
 • Producent:
 • graficzne.pl
 • Kod producenta: SVIISOFT-S5E

Dostępność: na magazynie, realizacja 24h realizacja w dni robocze

Cena promocyjna: 565,80 zł z VAT 486,99 zł netto 460,00 zł netto

Koszt przesyłki od: 17,00 zł

Zestaw SpectraViewII i Datacolor Spyder5 Express

SpectraViewII to oprogramowanie kalibrujące zaprojektowane dla wymagających profesjonalistów pracujących z kolorem. W połączeniu z kolorymetrem Datacolor uzyskujemy tani zestaw do kalibracji sprzętowej monitów NEC serii EA, P, PA, SpectraView.

Dodatkowo oprogramowanie dołączane do kolorymetru pozwoli na szybką i prostą kalibrację programową każdego innego monitora czy laptopa.

Sprawdź listę monitorów obsługiwanych przez oprogramowanie NEC SpectraViewII


NEC SpectraViewII

Oprogramowanie SpectraView II zostało zaprojektowane dla profesjonalistów wymagających dokładnego odwzorowania barw. Łączy w sobie funkcje silnika SpectraView wykorzystane w wielokrotnie nagradzanych monitorach biurkowych NEC serii PA i wielkoformatowych monitorach UHD oraz czujnik pomiaru kolorów oraz wyrafinowane oprogramowanie kalibracyjne. Uzyskano w ten sposób bardzo dokładne, niezawodne i powtarzalne rozwiązanie, oferujące wiele wartościowych funkcji kalibracji i profilowania monitorów.

System SpectraView II wykorzystuje czujnik koloru do pomiarów barw na monitorze podczas kalibracji. Oprogramowanie analizuje pomiary i wysyła bezpośrednio do monitora polecenia dotyczące dostosowania barw. W ten sposób regulacja barw odbywa się w monitorze, a nie w karcie graficznej. Dzięki SpectraView II w korekcji gamma i korekcji krzywej odpowiedzi tonalnej monitora w ogóle nie jest wykorzystywana karta graficzna, co gwarantuje zachowanie wierności barw w systemie.

Oprogramowanie SpectraView II jest dostępne dla systemu Apple Mac OS, Microsoft Windows i kilku dystrybucji systemu Linux.

Najważniejsze funkcje

Placeholder

Duża głębia bitowa wewnętrznych tablic LUT (Look Up Table)

Każdy monitor LCD z oprogramowaniem SpectraView II korzysta z trzech wewnętrznych 14-, 12- lub 10-bitowych tablic LUT (w zależności od modelu). Tablice te pozwalają na bardzo precyzyjne regulacje krzywej odpowiedzi tonalnej monitora bez ograniczania liczby wyświetlanych kolorów.

Placeholder

Blokowanie monitora

Po skalibrowaniu elementów menu ekranowego (OSD) można zablokować monitor, aby zapobiec przypadkowym lub nieupoważnionym regulacjom, które mogłyby spowodować rozkalibrowanie urządzenia.


Placeholder

Pełna automatyka kalibracji

Poprzez regulację monitora bezpośrednio na poziomie rozwiązań sprzętowych optymalne ustawienia są konfigurowane bez ingerencji użytkownika. System SpectraView II komunikuje się z monitorami za pomocą dwukierunkowego łącza komunikacyjnego DDC/CI (Display Data Channel – Command Interface) między kartą graficzną a monitorem przez zwykły przewód do przesyłania sygnału wideo. Nie są konieczne żadne dodatkowe kable.

Placeholder

Funkcja kolorymetru

Oprogramowanie jest wyposażone w funkcję kolorymetru, dzięki której czujnik koloru może wykonywać bezpośrednie pomiary, a wyniki mogą być wyświetlane w różnych formatach.


Placeholder

Wiele zestawów ustawień kalibracyjnych

Dzięki funkcji błyskawicznego wczytywania różnych ustawień kalibracyjnych monitora możliwe jest szybkie i łatwe przełączanie między różnymi kalibracjami bez konieczności ponownego kalibrowania monitora. Za każdym razem, gdy wczytywany jest zestaw ustawień kalibracyjnych, automatycznie uaktualniane są wymagane ustawienia monitora i profile ICC/ColourSync.

Placeholder

Profilowanie monitora

Po kalibracji monitor jest automatycznie profilowany, a dokładne profile barw ICC/ColourSync są generowane i automatycznie rejestrowane w systemie zarządzania kolorem. Profile te wykorzystują matrycę Bradford Chromaticity Adaptation.


Placeholder

Dostęp do wielu informacji

Po zakończeniu kalibracji monitora wyświetlane jest okno informacji z jej wynikami i wieloma parametrami monitora, pokazujące np. mierzoną przestrzeń barw, śledzenie barw w skali szarości, wartości Delta-E i wartości luminancji. Wyświetlane są również dodatkowe informacje o monitorze takie jak nazwa modelu, numer seryjny i łączna liczba godzin eksploatacji.

Placeholder

Kontrola stanu kalibracji

Oprogramowanie SpectraView II wysyła zapytanie do każdego skalibrowanego monitora, aby sprawdzić, czy od ostatniej kalibracji zmienił się stan jakichkolwiek elementów sterowania. W razie jakiejkolwiek zmiany można automatycznie przywrócić poprzednią kalibrację.


Uniwersalność

Liczne funkcje i opcje programu SpectraView II zapewniają mu uniwersalność. Oprogramowanie jest w pełni zgodne z normą DICOM na potrzeby obrazowania medycznego. Można ustawić konkretną luminancję monitora lub wybrać opcję maksymalnej wartości możliwej do uzyskania w monitorze.

Placeholder

Kalibracja

Film prezentujący kalibrowanie monitora NEC przy użyciu SpectraViewII.
Spyder5EXPRESS

Spyder5EXPRESS od Datacolor to szybkie, proste rozwiązanie zapewniające wierne odtwarzanie kolorów na monitorach, przeznaczone dla fotografów-amatorów. Dzięki niemu można mieć pewność, że oglądane, udostępniane i drukowane zdjęcia mają dokładnie takie barwy, jak trzeba.

To przyjazne w obsłudze urządzenie gwarantuje zgodność kolorów między ekranem a wydrukiem, a także pozwala stworzyć unikalny profil monitora, dzięki czemu kolory wyświetlanych zdjęć są zgodne z rzeczywistością. Nie trzeba już tracić czasu na ręczne dopasowywanie ustawień; wystarczy poświęcić kilka minut miesięcznie na kalibrację monitora, aby poprawić cienie i szczegóły wyświetlanych obrazów oraz móc precyzyjnie edytować zdjęcia.

Funkcje Spyder5EXPRESS
 • Oglądanie, udostępnianie i drukowanie zdjęć w rzeczywistych kolorach
 • Gwarancja zgodności kolorów między rzeczywistością, ekranem i wydrukiem
 • Szybka kalibracja monitora w 4 prostych krokach
 • Lepsze wyświetlanie cieni i szczegółów obrazu
 • Ocena efektów kalibracji na podstawie predefiniowanych obrazów
 • Kalibracja dowolnego laptopa i monitora
 • Kompaktowy, przenośny kalibrator z wbudowaną osłoną obiektywu i opatentowanym mechanizmem optycznym z 7 czujnikami

Dlaczego warto kupić Spyder5EXPRESS?

Technologia jutra
Rozwiązania następnej generacji Spyder5 sprawiły, że kolorymetr jest kompaktowy, przenośny, odporny na uszkodzenia i wygodny. Datacolor przebudowali urządzenie opierając je o opatentowany system 7 detektorów optycznych co dało 55% wzrost w czułości kolorymetru. Rezultatem tego jest bardziej dokładny detal cieni czy gładsze przejścia tonalne (gradienty).

Szybki i prosty w obsłudze
Oprogramowanie dostarczone wraz z Spyder5EXPRESS jest niesamowicie proste w obsłudze. Dzięki kreatorowi kalibracji w postaci przechodzenia przez cały etap krok-po-kroku, czas potrzebny do wykonania pierwszej kalibracji to niecałe 5 minut.

Oceń kalibrację przy użyciu SpyderProof
Możesz ocenić rezultat kalibracji oglądając przykładowe zdjęcia w trybie przed i po procesie kalibracji. Daje to możliwość oceny zmian w kolorze, odcieniach skóry, cieniach i oświetlonych detalach tak by była pewność, że proces zakończył się sukcesem.

Wymagania systemowe SpectraViewII
MacintoshApple Mac
Wersje systemu operacyjnego Apple Mac OS X v10.7 lub wyższy.
Karta graficzna Wszystkie standardowe karty video Apple, włączając w to najnowsze PowerBooki. Cyfrowe wyjście (DVI) lub DisplayPort jest wysoce rekomendowane.
Głębia koloru Co najmniej 24-bitowy kolor
Rozdzielczość ekranu Zalecana natywna rozdzielczość ekranu
(1280x1024, 1600x1200, 1680x1050, 1920x1080, 1920x1200, 2560x1440, 2560x1600, lub 3840x2160 w zależności od monitora)
Obsługiwane kolorymetry
 • NEC MDSVSENSOR
 • NEC SpectraSensor Pro
 • X-Rite/GretagMacbeth iOne Pro and iOne Monitor
 • X-Rite iOne Pro2
 • X-Rite/GretagMacbeth iOne Display V1 and V2
 • X-Rite DTP94 / MonacoOPTIX-XR
 • X-Rite ColorMunki *
 • X-Rite iOne Display Pro
 • ColorVision/Datacolor Spyder2
 • Datacolor Spyder3
 • Datacolor Spyder4
 • Datacolor Spyder5
 • BasICColor Discus
 • Photo Research PR-655, 670, 680, 730, oraz 740 Spectroradiometers
USB Przynajmniej jeden wolny port USB do podłączenia kolorymetru
   
WindowsMicrosoft Windows
Wersje systemu operacyjnego Microsoft Windows XP (edycje Home i Professional), Windows XP x64, Windows Vista 32 bit i x64, oraz Windows 7 32 bit i x64, Windows 8 32 bit i x64 i Windows 10 32 bit i x64.
Karta graficzna ATI Radeon, Nvidia, Matrox, 3DLabs. Cyfrowe wyjście (DVI) lub DisplayPort jest wysoce rekomendowane.
Głębia koloru Co najmniej 24-bitowy kolor
Rozdzielczość ekranu Zalecana natywna rozdzielczość ekranu
(1280x1024, 1600x1200, 1680x1050, 1920x1080, 1920x1200, 2560x1440, 2560x1600, lub 3840x2160 w zależności od monitora)
Obsługiwane kolorymetry
 • NEC MDSVSENSOR
 • NEC SpectraSensor Pro
 • X-Rite/GretagMacbeth iOne Pro and iOne Monitor
 • X-Rite iOne Pro2
 • X-Rite/GretagMacbeth iOne Display V1 and V2
 • X-Rite DTP94 / MonacoOPTIX-XR
 • X-Rite ColorMunki *
 • X-Rite iOne Display Pro
 • ColorVision/Datacolor Spyder2
 • Datacolor Spyder3
 • Datacolor Spyder4
 • Datacolor Spyder5
 • BasICColor Discus
 • Photo Research PR-655, 670, 680, 730, oraz 740 Spectroradiometers
USB Przynajmniej jeden wolny port USB do podłączenia kolorymetru
   
LinuxLinux
Wersje systemu operacyjnego Komputer PC z 64bitowym systemem operacyjnym Ubuntu Linux 10.04 lub wyższym. Inne obsługiwane dystrybucje to RedHat, CentOS, Linux Mint oraz SUSE Linux. 32bitowe wersje systemów Linux nie są obsługiwane.
Karta graficzna Cyfrowe wyjście (DVI) lub DisplayPort jest wysoce rekomendowane. Jeżeli używana jest komunikacja DDC/CI zamiast USB, karty nVidia mogą wymagać odpowiednich sterowników. Inne karty graficzne mogą również działać z systemem DDC/CI, z wyłączeniem kart ATI, które nie posiadają obsługi tego protokołu.
Głębia koloru Co najmniej 24-bitowy kolor
Rozdzielczość ekranu Zalecana natywna rozdzielczość ekranu
(1280x1024, 1600x1200, 1680x1050, 1920x1080, 1920x1200, 2560x1440, 2560x1600, lub 3840x2160 w zależności od monitora)
Obsługiwane kolorymetry
 • X -Rite/GretagMacbeth Eye-One Display V2.
 • X-Rite iOne Display Pro
 • NEC MDSVSENSOR
 • NEC SpectraSensor Pro
 • Photo Research PR-655, 670, 680, 730, oraz 740 Spectroradiometers
USB Przynajmniej jeden wolny port USB do podłączenia kolorymetru
* Zobacz plik README w celu uzyskania większej ilości informacji na temat kompatybilności z kolorymetrem ColorMunki.

Zakup na raty

W naszym sklepie istnieje możliwosć zakupów ratalnych. Zapraszamy do lektury celem zapoznania się z warunkami i opcjami poszczególnych banków.

Placeholder

Leasing Plus

 • Elastycznego określenie struktury spłaty rat
 • Koszty leasingu dopasowane do indywidualnych potrzeb
 • Procedury przyznawania leasingu są prostsze niż w przypadku udzielania kredytu bankowego
 • Okres oczekiwania na decyzję o zawarciu umowy, a następnie na jej finalizację, jest zdecydowanie krótszy niż przy umowie kredytowej
 • Nie wymaga się angażowania środków własnych przedsiębiorstwa w formie wpłaty początkowej
 • Wnioski leasingowe ograniczają się zwykle do uzyskania podstawowych danych dotyczących aplikującego o leasing przedsiębiorstwa
Placeholder

Santander

 • Wniosek ratalny wypełniasz online po złożeniu zamówienia
 • Raty nawet do 50 000 zł
 • Atrakcyjne linie kredytowe, w tym raty 0% na wybrane produkty
 • Możliwa wcześniejsza spłata kredytu bez jakichkolwiek dodatkowych opłat
 • Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni przy zakupie w sklepie internetowym
 • Bez konieczności wpłaty własnej
 • Proste zasady udzielania kredytu
 • Do zawarcia umowy zwykle potrzebny jedynie dowód osobisty
 • eRaty
Placeholder

Credit Agricole

weryfikator

Galeria

Produkty z tej samej kategorii

X-Rite i1Photo PRO 2

X-Rite i1Photo PRO 2

6 399,00 zł z VAT 5 202,44 zł netto

X-Rite i1Basic PRO 2

X-Rite i1Basic PRO 2

5 389,00 zł z VAT 4 381,30 zł netto

X-Rite i1Display Pro z Affinity Photo w prezencie!

X-Rite i1Display Pro z Affinity Photo w prezencie!

878,99 zł z VAT 730,89 zł netto 714,63 zł netto