Producent

regulamin sklepu internetowego

Credit Agricole - RRSO 0%

EIZO ColorEdge CS2731 z ColorNavigator 7 - skalibrowany

Placeholder
 • Producent:
 • EIZO
 • Gamut: AdobeRGB
 • Przekątna: 27"
 • Rozdzielczość: 2560 x 1440
 • Kolor: Czarny
 • Gwarancja: 5 lat door-to-door
 •  

Dostępność: w magazynie realizacja w dni robocze

Kalibracja:

Cena: 4 848,00 zł z VAT 3 941,46 zł netto

Koszt przesyłki od: 0,00 zł

Kalibracja w cenie monitora EIZO CS2731!

Dzięki naszej indywidualnej kalibracji monitora przed wysyłką, otrzymują Państwo monitor gotowy to pracy w środowisku graficznym.

W monitorze EiZO CS2731 kalibrujemy 2 podstawowe tryby pracy (tergety) oraz 7 indywidualnych:
 1. sRGB podstawowy (temperatura bieli - 6500K, jasność 120cd/m2, Gamma - sRGB, Gamut - sRGB)
 2. AdobeRGB podstawowy (temperatura bieli - 6500K, jasność 120cd/m2, Gamma - 2,2, Gamut - AdobeRGB)
 3. sRGB100 (temperatura bieli - 6500K, jasność 100cd/m2, Gamma - 2,2, Gamut - sRGB)
 4. NatD65-80 (temperatura bieli - 6500K, jasność 80cd/m2, Gamma - 2,2, Gamut - natywny)
 5. NatD65-100 (temperatura bieli - 6500K, jasność 100cd/m2, Gamma - 2,2, Gamut - natywny)
 6. NatD65-120 (temperatura bieli - 6500K, jasność 120cd/m2, Gamma - 2,2, Gamut - natywny)
 7. NatD55-100 (temperatura bieli - 5500K, jasność 100cd/m2, Gamma - 2,2, Gamut - natywny)
 8. NatD55-120 (temperatura bieli - 5500K, jasność 120cd/m2, Gamma - 2,2, Gamut - natywny)
 9. AdobeD65-100 (temperatura bieli - 6500K, jasność 100cd/m2, Gamma - 2,2, Gamut - AdobeRGB)
Do monitora dołączamy pisemne potwierdzenie kalibracji oraz wyniki walidacji potwierdzające poprawność odwzorowania kolorów.
Na Państwa życzenie, możemy skalibrować monitor do innych parametrów, bardziej odpowiadających Państwa wymaganiom bez dodatkowych opłat.
Monitor jest przystosowany do pracy z plikami video. Możemy go kalibrować pod standardy EBU, BT.709, BT2000, SMPTE-C, DCI-P3.

Kalibracja zdalna

Przez 3 miesiące po zakupie monitora, wszyscy nasi klienci mogą skorzystać także z bezpłatnej usługi kalibracji oferowanej przez Eizo.
Kalibracja przeprowadzana jest ZDALNIE, z pomocą autoryzowanego specjalisty serwisu Eizo, za pośrednictwem programu TeamViewer. Aby skorzystać z tej oferty, należy po zakupie monitora wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Do zdalnej kalibracji konieczne jest posiadanie kolorymetru. Polecamy wypożyczenie u nas kalibratora X-Rite i1Display Pro

Eizo ColorEdge CS2731 : monitor LCD z matrycą 27" (68,5 cm) i kalibracją sprzętową

EIZO wprowadza nowy model do rodziny ColorEdge – CS2731 to 27” monitor z kalibracją sprzętową dedykowany dla entuzjastów fotografii, grafiki, edycji video i innych dziedzin twórczych. Model ten jest następcą ColorEdge CS2730.

CS2731 jest pierwszym modelem z linii ColorEdge, który zasilany jest przez interfejs USB Type-C o mocy 60W. Użytkownicy, wykorzystując zaledwie jeden kabel, mogą wyświetlić obraz, transmitować sygnał USB i zasilać podłączone urządzenia, takie jak smartfony czy notebooki. Interfejs USB Type-C zapewnia zasilanie 60W, dlatego nawet wymagające, zaawansowane notebooki pozostaną naładowane podczas pracy. W ten sposób eliminowana jest konieczność korzystania z dodatkowego zewnętrznego zasilacza AC i uproszczona konfiguracja środowiska pracy.

Przestrzenny 27” ekran ma naturalną rozdzielczość 2560 x 1440, oferując wystarczająco dużo miejsca do pracy z obrazami, wyświetlając jednocześnie palety narzędziowe i inne okna.

Szerokogamutowa matryca wyświetla aż 99% kolorów z przestrzeni Adobe® RGB, zapewniając, że kolory będą odwzorowywane z pełną dokładnością. Aby zapobiec wahaniom jasności i chromatyczności charakterystycznych dla paneli LCD, w monitorze tym zastosowano autorską technologię EIZO digital uniformity equalizer (DUE). Jej zadaniem jest korygowanie odchyleń każdego tonu na przestrzeni całej matrycy tak, by zapewnić stabilny obraz.

ColorEdge CS2731 obsługuje opracowane przez EIZO oprogramowanie do zarządzania kolorem ColorNavigator 7, tak więc użytkownicy będą mogli regularnie kalibrować i sprawdzać jakość odwzorowania barw monitora szybko i pewnie, tak by zapewnić przewidywalne wyświetlanie kolorów. Monitor wspiera również inną autorską aplikację EIZO – Quick Color Match, oprogramowanie upraszcza dopasowanie kolorów z wydrukiem, cały proces przebiega w kilku krokach.

Jeden kabel USB C do wszystkiego

CS2731 to pierwszy monitor z serii ColorEdge wyposażony w złącze USB C z zasilaniem 60 W. Jeden kabel USB C potrafi jednocześnie przesyłać sygnały wideo i dane USB, a także ładować podłączonego laptopa lub smartfona. Dzięki temu można pozbyć się plątaniny kabli, tworząc wygodną, schludną przestrzeń roboczą.

Zasilanie z mocą 60 W

Gniazdo USB C zapewnia zasilanie o mocy do 60 watów, dlatego idealnie nadaje się do ładowania nowoczesnych, wymagających laptopów. Dzięki niemu nie potrzeba osobnego, zewnętrznego zasilacza, który zajmuje cenne miejsce na biurku.

Placeholder

Placeholder

ColorNavigator 7”

ColorNavigator 7 to najnowsze oprogramowanie do kalibracji i kontroli jakości monitorów graficznych ColorEdge. Łączy w sobie wszystkie funkcje poprzednich programów EIZO do zarządzania kolorem, czyli ColorNavigator 7 i ColorNavigator NX, oferując nowe, udoskonalone rozwiązanie dla profesjonalistów w różnych branżach kreatywnych. ColorNavigator 7 przeprowadza kalibrację sprzętową, wykorzystując tabelę LUT monitora, aby osiągnąć większą precyzję i płynniejsze przejścia tonalne niż w przypadku kalibracji oprogramowaniem.

Quick Color Match

Nawet jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt, zapewnienie zgodności kolorów pozostaje żmudnym, czasochłonnym procesem, wymagającym precyzyjnej regulacji ustawień monitora, programu do retuszu oraz drukarki. Oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera ustawienia wszystkich urządzeń, aby ułatwić i przyspieszyć proces obróbki i druku zdjęć. Wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrany obraz w oknie programu – resztę Quick Color Match zrobi za Ciebie.

Placeholder
Placeholder

Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB

Gamut to zdolność reprodukcji kolorów kwantyfikowalna w bezwzględnych matematycznych wartościach dla konkretnego urządzenia, takiego jak monitor, skaner czy aparat fotograficzny. Gama kolorów jest zwykle przedstawiana w formie diagramu, określanego również jako przestrzeń kolorów, przedstawiającego zakres kolorów dostępnych dla konkretnego urządzenia.

CS2731 ma szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.ami.


Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Korzystając z wejścia sygnałowego DisplayPort lub HDMI, można dostarczać do monitora 10-bitowe informacje o kolorze*. Dzięki 16-bitowej tabeli LUT model CS2731 jest w stanie odtworzyć nawet miliard kolorów jednocześnie. W porównaniu z sygnałem 8-bitowym to 64 razy więcej kolorów, co zapewnia płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszenie współczynnika Delta-E pomiędzy sąsiednimi kolorami./p>

Placeholder
Placeholder

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. W tym celu mierzy się wartości gamma dla kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzysta z 16-bitowej tabeli LUT monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.


Jednolity obraz na całej powierzchni

Monitory LCD często wykazują wahania jalx300w_en_feature_duesności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, CS2731 wyposażono w technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje te wahania, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Placeholder
Placeholder

Elektrostatyczne przełączniki

Zamiast tradycyjnych przycisków z przodu obudowy znajdują się elektrostatyczne przełączniki, gwarantujące wygodny dostęp do ustawień monitora.

Rączka do przenoszenia

Z tyłu monitora znajduje się wygodna rączka, która ułatwia przenoszenie go z miejsca na miejsce.

Placeholder

Placeholder

Obszerna przestrzeń robocza

27-calowy ekran w rozdzielczości 2560 x 1440 umożliwia wyświetlanie dwukrotnie większej liczby pikseli niż ekrany w rozdzielczości 1280 x 1024 oraz o 60% więcej pikseli niż ekrany w rozdzielczości 1920 x 1200. Dzięki tak obszernej przestrzeni roboczej użytkownicy mogą pracować jednocześnie z wieloma obrazami i paletami narzędzi bez przełączania się między oknami.


Placeholder

Panel antyodblaskowy

ColorEdge CS2731 ma antyodblaskowy panel IPS, który zapewnia doskonałą widoczność obrazu. Monitor korzysta także z technologii przyciemniania, aby zminimalizować migotanie obrazu i tym samym zapobiegać zmęczeniu wzroku.

Specjalny kaptur

W ofercie EIZO dostępne są specjalne osłony – kaptury do monitorów graficznych. W chwili obecnej dostępne są dwa rodzaje kapturów – starsze oznaczone kodem trzycyfrowym (np. CH5 / CH7) oraz modele nowej konstrukcji oznaczone kodem sześciocyfrowym (np. CH2400).

Nowe modele charakteryzują się wyjątkowo łatwym montażem – są podczepiane do monitorów przy pomocy magnesów, więc wystarczy tylko założyć kaptur, tak jak to pokazano obok.

Placeholder

Szerokie kąty widzenia

Wielkoformatowe monitory często wykazują zmiany koloru przy patrzeniu na ekran z boku. CS2731 wykorzystuje panel IPS z kątami widzenia 178°, dzięki którym ekran może oglądać kilka osób naraz, bez widocznych zmian kolorów i kontrastu.

Placeholder
Placeholder

Konwersja I/P

Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez migotania.


Bogactwo wejść sygnałowych

Monitor ma wejścia HDMI, DisplayPort i DVI-D. Oferuje także port USB typu C, port USB typu B i 4 porty USB typu A.

Placeholder

5-letnia gwarancja

Model CS2731 objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.

Certyfikaty i standardy

CB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), VCCI-B, RCM, EAC, RoHS, WEEE, TUV/Ergonomics

Ekran wolny od świecących pikseli

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

Program Ambasadorzy EIZO ColorEdge

W 2015 roku EIZO stworzyło program ambasadorski ColorEdge promujący profesjonalnych fotografów, projektantów, filmowców oraz ludzi kreatywnych, którzy swoją pracą inspirują i edukują artystów na całym świecie. Wszyscy ambasadorzy EIZO są zadowolonymi użytkownikami monitorów ColorEdge, którzy do realizowania swojej pasji i artystycznej wizji wykorzystują wyłącznie sprzęt najwyższej jakości.

Dokumentacja

Przed zakupem zapoznaj się z poniższą dokumentacją:

Karta produktu
Instrukcja obsługi (język angielski)
Szybka instalacja (język angielski)
Katalog produktów EIZO
ColorNavigator 7 - wprowadzenie
ColorNavigator 7 - instrukcja wydruku zdjęć

Ogólne

MatrycaIPS
Przekątna27" / 68,5 cm
Naturalna rozdzielczość2560 x 1440 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)596,7 x 335,7 mm
Rozmiar piksela0,233 x 0,233 mm
Liczba odcieni szarościUSB C, DisplayPort, HDMI: 1024 odcieni z palety 65 tysięcy
DVI: 256 odcieni z palety 65 tysięcy
Liczba kolorówUSB Type-C, DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów
DVI: 16,77 miliona z palety 278 bilionów
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED z szerokim gamutem
Jasność350 cd/m²
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)10 ms (Gray-to-gray)
Odwzorowanie przestrzeni barwAdobe RGB: 99%
Sygnał wideo 
Wejścia sygnałoweUSB C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3), DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (Deep Color, HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4)
Cyfrowa częstotliwość odświeżaniaUSB C, DisplayPort, DVI: 26 - 89 kHz, 23 - 61 Hz
HDMI: 15 - 89 kHz, 23 - 61 Hz


USB

Funkcje1 port USB C upstream (DisplayPort Alt Mode, źródło zasilania maks. 60 W), 1 port USB B upstream, 4 porty USB A downstream
Standard3.1 Gen 1, 2.0
Zasilanie 
ZasilaczAC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy159 W
Typowy pobór mocy34 W
W trybie oszczędzania energii1,0 W lub mniej


Dodatkowe funkcje

Predefiniowane tryby pracyColor Mode (User, Adobe RGB, sRGB, Calibration)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneRegulacja koloru (jasność, temperatura, krzywa gamma, gamut, odcień, nasycenie, clipping, wzmocnienie, niezależna regulacja 6 kolorów, reset).
Rozmiar ekranu (Auto, Full Screen, Aspect Ratio, Dot by Dot), format koloru wejściowego, zakres wejściowy, redukcja szumów, automatyczne wykrywanie sygnału wejściowego, obracanie menu, Power Save, kontrolka, Beep, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu, programowalny przycisk, wybór USB, informacje o sygnale, informacje o monitorze, blokada klawiszy, DP Power Save, DUE Priority, format sygnału, reset wszystkich ustawień monitora, konwersja I/P, model kolorów YUV,


Specyfikacja fizyczna

Rozmiar (szer x wys x gł)638 x 404,1 - 559,1 x 265 mm
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł)638 x 378,2 x 75 mm
Waga10,1 kg
Waga bez stopki6,5 kg
Regulacja wysokości155 mm
Pochylenie35° góra, 5° dół
Obrót344°
Piwot90°
Wymagania środowiskowe 
Temperatura0 - 35 °C
Wilgotność20 - 80 %
Certyfikaty i standardyCB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), VCCI-B, RCM, EAC, RoHS, WEEE, TUV/Ergonomics
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kabel USB, kable sygnałowe (2-metrowy USB C, 2 -metrowy HDMI), podręcznik instalacji, skrócona instrukcja obsługi, karta gwarancyjna.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat

Zakup na raty

W naszym sklepie istnieje możliwosć zakupów ratalnych. Zapraszamy do lektury celem zapoznania się z warunkami i opcjami poszczególnych banków.

Credit Agricole

Leaselink

Leaselink

weryfikator

Produkty z tej samej kategorii

BenQ SW240 + Dodatkowa osłona SH240

BenQ SW240 + Dodatkowa osłona SH240

1 995,00 zł z VAT 1 621,95 zł netto

ASUS ProArt PA278CV

ASUS ProArt PA278CV

1 998,75 zł z VAT 1 625,00 zł netto

Monitor NEC MultiSync EA271Q-WH

Monitor NEC MultiSync EA271Q-WH

2 661,41 zł z VAT 2 163,75 zł netto