Polecane produkty
CorelDRAW Graphics Suite SE PL Win
564,57 zł z VAT
459,00 zł netto
Producent
Social
BESTSELLER
X-Rite ColorChecker Passport Photo + Gratis Licencja Affinity Photo
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Producent:
X-Rite
Kod producenta: MSCCPP+USB
Dostępność:
na magazynie, realizacja 24h
realizacja w dni robocze
Cena promocyjna:
379,00 zł z VAT
324,39 zł netto
308,13 zł netto
Koszt przesyłki od: 17,00 zł

ColorChecker Passport Photo + Gratis Licencja Affinity Photo

Przedstawiamy atrakcyjną promocję! X-Rite nawiązał współpracę z firmą Serif i oferuje bezpłatną licencję oprogramowania Affinity Photo dla systemów operacyjnych mac OS lub Windows, wartą 239,99 zł.

Affinity Photo

Affinity Photo definiuje na nowo funkcjonalność profesjonalnego oprogramowania do edycji zdjęć. Dzięki uwadze skoncentrowanej na całym obiegu pracy, program oferuje zaawansowane narzędzia do udoskonalania, edytowania i retuszowania zdjęć w niezwykle intuicyjnym interfejsie z cała mocą i wydajnością, której potrzebujesz. 

Zapraszamy do obejrzenia recenzji Affinity Photo nagranej przez naszego zaprzyjaźnionego fotografa, Ariela Grabowskiego: arielgrabowski.pl

Wersja próbna Affinity Photo

Zapraszamy do zapoznania się z oprogramowaniem Affinity Photo.

Zgłoszenia i regulamin promocji

Aby skorzystać z tej oferty należy po zakupie monitora wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Promocja trwa do 31 grudnia lub do wyczerpania zapasów, a formularz jest aktywny do 30 czerwca 2018.

Regulamin promocji dostępny tutaj.


ColorChecker Passport

Doskonałe kolory w krótszym czasie dzięki X-Rite ColorChecker Passport!

ColorChecker Passport to doskonałe narzędzie do „przechwytywania kolorów” dla każdego fotografa szukającego dokładnych i spójnych barw oraz ceniącego kreatywną elastyczność podczas edycji. Połączenie możliwości ColorChecker Passport z funkcjami programów do edycji zdjęć Adobe® dostarcza jeszcze większych korzyści. ColorChecker Passport łączy w sobie trzy wzorce kolorystyczne umieszczone w poręcznym, kieszonkowym etui, wygodnym do użycia w każdych warunkach. Wraz z dołączonym oprogramowaniem do kalibracji ColorChecker Passport staje się najbardziej funkcjonalnym, elastycznym i mobilnym narzędziem do profilowania Twojego aparatu.

X-Rite ColorChecker Passport pracuje również z dowolnym edytorem plików RAW. Niezależnie od tego, czy wykorzystasz wszystkie funkcje ColorChecker Passport, czy tylko kilka z nich, poprawa jakości Twojej pracy będzie ogromna.

ColorChecker Passport zawiera:

Wzorzec kreatywny ColorChecker Passport
twórz swoje obrazy i przywracaj im naturalne barwy dzięki zaledwie jednemu kliknięciu. Wzorzec umożliwia korektę świateł i cieni oraz pozwala kontrolować dominanty barwne

Wzorzec klasyczny ColorChecker Passport
branżowy standard przemysłowy, klasyczny wzorzec służący do tworzenia profili DNG, oceny i weryfikacji poszczególnych kolorów

Wzorzec balansu bieli ColorChecker Passport
tworzenie własnego ustawienia balansu bieli w aparacie dla całej serii zdjęć, eliminując konieczność korygowania każdego zdjęcia z osobna

Oprogramowanie do kalibracji aparatu ColorChecker Passport - samodzielna aplikacja do profilowania oraz wtyczka współpracująca z Adobe® Lightroom do tworzenia indywidualnych profili DNG
Oprogramowanie DNG ProfileManager - dostarcza listę wszystkich zainstalowanych profili DNG, w tym niedrukowalne dane obrazu takich, jak nazwa pliku, model aparatu, źródło światła i data.

Ochronne etui ColorChecker Passport
można ustawić je stabilnie pod różnymi kątami, dzięki czemu wzorzec dostosuje się do każdej sceny

Fotografujesz w JPEG nie RAW?

Wprowadzając ColorChecker Passport do swojej codziennej pracy wciąż zyskujesz wiele korzyści.

Wzorzec balansu bieli
 • Pewność, że pliki w formacie JPEG są przechwycone z uwzględnieniem właściwego punktu bieli
 • Eliminacja możliwych błędów w balansie bieli, których nie można poprawić w późniejszym etapie pracy
 • Oszczędność czasu dzięki braku konieczności edycji pojedynczych zdjęć
Wzorzec kreatywny
 • Sprawdzenie i optymalizacja ekspozycji
 • Wizualna ocena spektrum barwnego oraz dopasowanie barwy Hue Saturation Lightness (odcień, nasycenie, jasność)
 • Regulacja temperatury barwowej
Wzorzec klasyczny
 • Sfotografowanie wzorca klasycznego w tych samych warunkach oświetleniowych, co reszta zdjęć z sesji pozwoli na wizualną ocena i korektę kolorystyczną
Cechy produktu ColorChecker Passport

Wzorzec kreatywny ColorChecker Passport

ColorChecker Passport to niezrównane narzędzie umożliwiające pełną kontrolę nad barwą oraz kreatywną edycję kolorystyki zdjęcia od momentu przechwycenia do uzyskania jego ostatecznej formy.

Zarządzanie barwą polega na utrzymaniu i przewidywalności barwy od momentu fotografowania do wydruku. Oznacza to, że Twój aparat przechwyca rzeczywiste kolory, monitor poprawnie je wyświetla, a drukarka drukuje dokładnie to co widzisz na ekranie. ColorChecker Passport jest niezbędnym elementem w drodze do osiągnięcia pełnej satysfakcji w cyfrowym przetwarzaniu obrazu. Dodatkowo, zawarty w ColorChecker Passport wzorzec kreatywny pozwala wyjść poza standardy i w łatwy sposób edytować zdjęcia dokładnie tak, jak sobie tego życzysz. Bez względu na to, czy fotografujesz w studio, w plenerze, czy w zmiennych warunkach oświetleniowych, jednym „kliknięciem” możesz znacznie rozszerzyć możliwości swojego oprogramowania foto i uwolnić swoją kreatywność.

Fotografowanie w formacie RAW daje większą elastyczność edycji i korekt kolorystycznych. Skalibrowany system pracy to minimalne różnice kolorów pomiędzy aparatami i obiektywami oraz nieznaczny wpływ oświetlenia na zdjęcia. ColorChecker Passport czyni kalibrację aparatu cyfrowego łatwą i niezwykle szybką. Dzięki ColorChecker Passport zyskujesz zdecydowanie większe możliwości edycji kolorów. Dodatkowo, korzystając z oprogramowania do plików w formacie RAW, będziesz mógł jednym „kliknięciem” zastosować stworzony profil do większej ilości zdjęć.

Jeśli Twoja aplikacja do edycji plików RAW nie obsługuje tworzonych samodzielnie profili DNG, nadal możesz korzystać z ColorChecker Passport jako wizualnego odnośnika referencyjnego do weryfikacji i edycji kolorów. Dodatkowe wzorce zawarte w ColorChecker Passport oferują funkcje, takie jak ocena ekspozycji oraz ustawienie balansu bieli (wymagane oprogramowanie do edycji plików RAW obsługujące te funkcje).

Wzorzec balansu bieli

Precyzyjne ustawienie balansu bieli na starcie to naturalne kolory i doskonały punkt odniesienia do dalszej obróbki.

Całkiem nowy wzorzec do ustawień balansu bieli zapewnia neutralny odnośnik w każdych warunkach oświetleniowych. Wzorzec odbija światło równomiernie w całym spektrum światła widzialnego. Tworząc w aparacie niestandardowy profil balansu bieli, można prawidłowo zrekompensować zmianę oświetlenia.

Nowe możliwości

 • Eliminacja dominant barwnych
 • Poprawa jakości kolorów na wyświetlaczu aparatu i wiarygodności histogramów
 • Szybsza i łatwiejsza obróbka zdjęć, dzięki wyeliminowaniu czasochłonnej edycji pojedynczych obrazów

Indywidualne ustawienia balansu bieli dla określonych warunków oświetleniowych sprawią, że kolory wyświetlane na podglądzie w Twoim aparacie będą lepsze, histogramy dokładniejsze, a późniejsze korekty kolorystyczne to formalność. Użytkownicy zapisujący pliki w formacie RAW mogą wykonać zdjęcie wzorca w każdym momencie sesji, natomiast dla fotografów zapisujących pliki w formacie JPEG zdjęcie wzorca powinno być pierwszym w sesji.

Dlaczego nie mogę użyć dowolnego, białego obiektu?

Ustawienie balansu bieli za pomocą kartki papieru lub innego szarego elementu w scenie wydawać by się mogło świetnym pomysłem. Niestety większość obiektów nie jest spektralnie neutralna. Nieprawidłowy balans bieli spowoduje powstanie niepożądanych zafarbów i brak spójności kolorystycznej pomiędzy zdjęciami robionymi w różnych warunkach oświetleniowych.

Wzorzec kreatywny

Nowy wzorzec kreatywny pobudza kreatywność i zapewnia kontrolę nad kolorem na każdym etapie pracy.

Wzorzec kreatywny posiada cztery rzędy próbek referencyjnych przeznaczonych do edycji zdjęć za pomocą jednego kliknięcia pipety. Bez względu na to, czy zdjęcie zrobiono w studio, czy jest to kolorowy pejzaż, a może kilka ujęć w zmiennych warunkach oświetleniowych, wzorzec kreatywny zwiększa Twoje możliwości.

Dwa rzędy próbek nadających „ciepły” lub „chłodny” wygląd pozwolą na wprowadzenie przyjemnych i powtarzalnych zmian. Uwolnij kreatywność ocieplając odcienie skóry lub pogłębiając nasycenie zieleni i błękitów krajobrazu. Wystarczy „kliknąć” na próbkę referencyjną, aby podejrzeć zmiany i wybrać wersję, która będzie optymalna. Następnie wystarczy zapisać ustawienia i zastosować je do pozostałych zdjęć w danej sesji. W ten sposób wszystkie obrazy będą jednolite – to takie proste!
Gdy dochodzi do prześwietlenia lub niedoświetlenia zdjęcia, wzorzec kreatywny potwierdza ogromną elastyczność pracy z plikami RAW. Klin ekspozycji służy do wizualnej oceny, kontroli i edycji szczegółów w światłach lub cieniach obrazu. Nawet, gdy wstępna ocena wskazuje na to, że szczegóły ze świateł i cieni zostały utracone, często dzięki starannej korekcie, można je wydobyć z surowego pliku.

Klin podzielony jest na dwie grupy próbek: jasne i ciemne. Jasne próbki różni 1/3 F-stop. Ciemne próbki ułożone są w taki sam sposób, wyjątek stanowi ostatnia, która jest najciemniejszą próbką we wzorcu. Różnica ekspozycji pomiędzy najciemniejszą, a kolejną z ciemnych próbek wynosi 1/10, a współczynnik zakresu dynamiki jasności wynosi w przybliżeniu 32:1. W aplikacjach firmy Adobe, wykorzystasz te pola wraz z podglądem miejsc prześwietlonych oraz niedoświetlonych, aby upewnić się, że nie utraciłeś żadnych szczegółów.

W górnej części wzorca kreatywnego znajduje się 8 pól definiujących widmo HSL (barwa, nasycenie, jasność), aby zapewnić wierność kolorów we wszystkich odcieniach. Dzięki nim, wychwycić można i edytować nawet minimalne przesunięcia kolorystyki, używając suwaki HSL w aplikacji foto.

Wzorzec klasyczny

Przemysłowy standard porównawczy ColorChecker Classic to ważny krok do uzyskania spójnych i przewidywalnych kolorów podczas fotografowania.

ColorChecker Passport to przenośna wersja klasycznego, 24-polowego wzorca ColorChecker Classic. Użycie go w połączeniu z dołączonym oprogramowaniem umożliwia tworzenie profili DNG uwzględniających panujące warunki oświetleniowe, a tym samym osiągnięcie spójności, przewidywalności oraz powtarzalności kolorów.

Wzorzec klasyczny to również możliwość wizualnego porównywania barw. Uwzględnij wzorzec w sesji zdjęciowej, otwórz zdjęcie wzornika w swoim programie do edycji foto i potraktuj je jako referencyjny odnośnik do korekty kolorystycznej. Każde z 24 wzorcowych pól kolorystycznych reprezentuje barwy naturalnych obiektów, takie jak błękit nieba, odcienie skóry, czy zieleń liści. Próbki odbijają światło w sposób, w jaki robią to naturalne obiekty. Każde pole jest indywidualnie barwione dla osiągnięcia czystych, gładkich i nasyconych kolorów bez przebarwień i domieszek innych odcieni.

Wzorzec pomoże Ci szybko zastosować całościowe korekty bazując na precyzyjnie opisanym odnośniku. Jeśli sesja jest obszerna, a wszystkie zdjęcia wymagają jednakowej korekty kolorystycznej zdarza się, że wprowadzenie korekty tylko w kilku kluczowych zdjęciach, może zmienić kolory, których nie wymagają zmian. Zdjęcie karty w tych samych warunkach oświetleniowych co cała sesja stanowi doskonały punkt odniesienia. Classic pozwala zaobserwować, jak jedna korekta kolorystyczna wpłynie na pozostałe barwy obrazu. Dzięki możliwości zastosowania korekt tylko dla jednego zdjęcia lub całej grupy obrazów z łatwością osiągniesz spójność kolorystyczną całej sesji.

Oprogramowanie do kalibracji aparatu

Tworzenie indywidualnych profili DNG dzięki 24-polowemu, najbardziej rozpoznawalnemu w branży wzorcowi.

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu ColorChecker Passport oraz wtyczce Lightroom®, możesz w łatwy sposób tworzyć niestandardowe profile DNG dedykowane aplikacjom Adobe® Lightroom®, Photoshop®, Photoshop®Elements, Camera Raw (ACR) oraz Adobe®Bridge. Ta nowa, zaawansowana technologia tworzenia profili DNG zapewnia doskonałe wyniki nawet przy małych polach referencyjnych oraz przy najbardziej nietypowych źródłach sztucznego światła. Dodatkowo, oprogramowanie z funkcją auto-detekcji wykryje wzorzec automatycznie. Bez względu na to, czy fotografujesz jednym aparatem, czy kilkoma w łatwy sposób osiągniesz poprawne kolory i utrzymasz nad nimi pełną kontrolę.

 • Kalibracja aparatu dla fotografujących w formacie RAW daje znacznie więcej możliwości przy wprowadzaniu korekt kolorystycznych obrazów
 • Właściwe kolory to podstawa do dalszego, twórczego działania
 • Minimalizacja różnic kolorystycznych pomiędzy aparatami i obiektywami
 • Dopasowanie do różnych źródeł światła
 • Zachowanie balansu kolorystycznego w różnych scenach i ujęciachPotężną funkcją oprogramowania jest możliwość tworzenia profil uśrednionych, dual-illuminant. Profil tego typu uwzględnia dwa różne źródła światła do utworzenia jednego wspólnego profilu, który zastosować można w bardzo różnych warunkach oświetleniowych. Profil Dual-Illuminant można stworzyć na podstawie dwóch z dwudziestu jeden obsługiwanych źródeł światła, co umożliwia stworzenie profilu dla prawie każdej sesji. Profile Dual-illuminant pozwalają na swobodę poruszania się pomiędzy skrajnie różnymi środowiskami bez konieczności przełączania profili.

Ochronne etui w kieszonkowym formacie

ColorChecker Passport to najwygodniejszy i najporęczniejszy wzorzec kolorystyczny. Pamiętaj, aby zawsze mieć go przy sobie!

Kieszonkowy format ColorChecker Passport gwarantuje niespotykaną dotąd wygodę użytkowania. Wykonana z wytrzymałego materiału obudowa, zabezpiecza trzy wzorce kolorystyczne ColorChecker przed uszkodzeniami i przedłuża ich trwałość. Etui ColorChecker Passport można ustawić w wielu pozycjach, dzięki czemu dopasujesz go do każdej sceny. Bez względu na to, czy chcesz zrobić zdjęcie wzorcowi balansu bieli, wzorcowi klasycznemu, kreatywnemu lub obu równocześnie, dzięki funkcjonalności ColorChecker Passport nie będzie to problem.

Oprogramowanie DNG ProfileManager – zawiera listę wszystkich zainstalowanych profili DNG, włączająć niedrukowalne dane obrazu takie, jak nazwa pliku, model aparatu, źródło światła i data. Oprogramowanie wyświetla listę profili ze względu na model aparatu lub według nagłówka. Zapewnia możliwość zmiany nazwy profili (zarówno nazw wewnętrznych jak i zewnętrznych). Użytkownicy mogą łatwo włączyć / wyłączyć profile, aby zapobiec ich zbyt dużej ilości w Lightroom i Adobe Camera Raw (ACR). Oprogramowanie umożliwia szybkie wyszukiwanie i eksport profili DNG w celu tworzenia kopii zapasowych lub dalszej ich dystrybucji. (Do pobrania bezpłatnie w dziale pomocy.)

Cechy produktu ColorChecker Passport

Film prezentujący CholorChecker Passport w użyciu
Galeria
Pliki załączone do produktu
X-Rite ColorChecker Passport (Rozmiar: 5,51 MB) - pobierz
Broszura informacyjna
Produkty z tej samej kategorii
Zestaw i1 Filmmaker Kit
1 439,00 zł z VAT
1 169,92 zł netto
X-Rite ColorChecker Classic
389,00 zł z VAT
316,26 zł netto
Datacolor Spyder CHECKR PRO
719,00 zł z VAT
584,55 zł netto

© Sklep Graficzne.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie sklepu internetowego KQS.store