Producent

Placeholder

Placeholder

regulamin sklepu internetowego

PROMOCJA! Wyprzedaż

Datacolor Spyder5 STUDIO

Placeholder
 • Producent:
 • DataColor
 • Kod producenta: S5SSR100
 • Gwarancja: 24 miesiące

Dostępność: 1-3 dni realizacja w dni robocze

Cena promocyjna: 1 265,67 zł z VAT 1 699,00 zł netto 1 029,00 zł netto

Koszt przesyłki od: 0,00 złDatacolor Spyder5 STUDIO

Pełen zestaw narzędzi przydatny zarówno w profesjonalnym studiu fotograficznym jak i w samodzielnej pracy każdego wymagającego fotografa, umożliwiający kalibrację monitorów, drukarek oraz balansu bieli i kolorów w cyfrowej ciemni. Spyder 5 STUDIO pozwala uzyskać idealną zgodność kolorystyczną pomiędzy obrazem wyświetlanym na ekranie, a wydrukiem.


W skład zestawu wchodzi:
SpyderPRINT - spektrofotometr do profilowania drukarek wraz z prowadnicą,
Spyder5 ELITE - do profilowania monitorów,
SpyderCUBE - do korekcji balansu bieli, kolorów oraz ekspozycji zdjęcia,
oprogramowanie na płycie CD (dla systemów Win 7 32/64, Win 8 32/64, Mac OS X 10.7, 10.8, 10.9),
quick Start guide,
aluminiowy kufer, chroniący elementy i akcesoria.
Zestaw objęty jest 2-letnią gwarancją.


Datacolor Spyder 5 STUDIO umożliwia wdrożenie profesjonalnego systemu zarządzania barwą w każdym studiu czy firmie związanej z fotografią. Zestaw w kilku krokach sprawi, że każde zdjęcie będzie wyglądało tak jak zostało zaplanowane we wstępnym projekcie:
 1. początek pracy z użyciem SpyderCUBE jako uniwersalnego wzorca bieli, neutralnej szarości i czerni oraz korygatora światła
 2. cyfrowe wywoływanie zdjęć i idealna zgodność barw i jasności dzięki kalibratorowi monitora Spyder5 ELITE
 3. wydruk w pełni odpowiadający obrazowi wyświetlanemu na ekranie, co umożliwia SpyderPRINT tworzący profile drukarek na wszystkich rodzajach nośników


Datacolor SpyderPRINT

Zaawansowany zestaw do tworzenia profili drukarek (profile RGB), dzięki czemu znika problem różnicy kolorystycznej pomiędzy wydrukowanym zdjęciem, a obrazem wyświetlanym na ekranie. Użytkownik otrzymuje spektrofotometr wraz ze akcesorium pozwalającym na łatwe i precyzyjne wczytywanie wydrukowanych wzorców kolorów. Dołączone oprogramowanie jest intuicyjne i w łatwy sposób przeprowadza użytkownika przez wszystkie etapy pracy. Funkcja SpyderProof to zestaw starannie dobranych obrazów, które pozwolą fotografowi precyzyjnie skorygować wyświetlane i drukowane obrazy.Kalibrowanie sprzętu odbywa się poprzez wydrukowanie palety barw w programie korygującym, umieszczenie planszy pod czujnikiem, a w dalszej kolejności postępowaniem według wskazówek wyświetlanych na ekranie. Czujnik rozpozna kolory, a program stworzy odpowiedni profil, którym zastępuje się później oryginalny profil drukarki.


Datacolor Spyder5 ELITE

Spyder5 ELITE od Datacolor to zaawansowane rozwiązanie dla profesjonalnych fotografów, dające pełną kontrolę nad procesem kalibracji monitora. Dzięki niemu można mieć pewność, że oglądane, udostępniane i drukowane zdjęcia mają dokładnie takie barwy, jak trzeba.

Spyder 5 ELITE umożliwia kalibrację wielu monitorów przy różnym oświetleniu, dając pełną kontrolę nad kolorami. Oferuje wiele zaawansowanych funkcji, m.in. ustawienia krzywej gamma, punktu bieli oraz balansu szarości, które gwarantują dużą precyzję kalibracji nawet na projektorach obrazu. Wystarczy poświęcić kilka minut miesięcznie na rekalibrację, aby zachować odpowiednie kolory i kontrast monitora. Dzięki Spyder 5 ELITE użytkownik może mieć pewność, że wyświetlane zdjęcia wyglądają dokładnie tak, jak powinny.


Zaawansowane rozwiązanie do kalibracji dla profesjonalnych fotografów i studiów, dające pełną kontrolę nad kolorami.

Fachowe rozwiązanie do kalibracji laptopów, monitorów i projektorów, oferujące kontrolę oświetlenia oraz nieograniczone ustawienia krzywej gamma, punktu bieli i zaawansowanego balansu szarości.

Funkcje Spyder5 ELITE
 • Oglądanie, udostępnianie i drukowanie zdjęć w rzeczywistych kolorach
 • Gwarancja zgodności kolorów między rzeczywistością, ekranem i wydrukiem
 • Szybka kalibracja monitora w 4 prostych krokach
 • Lepsze wyświetlanie cieni i szczegółów obrazu
 • Ocena efektów kalibracji na podstawie predefiniowanych obrazów
 • Kalibracja dowolnego laptopa i monitora
 • Kompaktowy, przenośny kalibrator z wbudowaną osłoną obiektywu i opatentowanym mechanizmem optycznym z 7 czujnikamiNajważniejsze cechy Spyder5ELITE

Najbardziej zaawansowana kontrola barw
Spyder5ELITE to zaawansowany sposób na kalibrację dla najbardziej wymagających użytkowników. Umożliwia zastosowanie nieograniczonych ustawień gammy, punktu bieli i zaawansowanego balansu półcieni do pełnej kontroli pracy z kolorem.

Prawdziwe kolory
Spyder5ELITE pozwala skalibrować monitory i laptopy do jednego standardu kolorystycznego oferującego naturalne i prawdziwe barwy. Twoja obróbka zdjęć będzie łatwiejsza i szybsza dzięki eliminacji ciągłych poprawek kolorów w celu uzyskania dobrego wydruku, oszczędzi to także tusz i papier. Spyder5ELITE jest gwarancją identycznych kolorów zarówno na ekranie monitora jak i na finalnym wydruku.

Pomiar światła w pomieszczeniu
Spyder5ELITE posiada zintegrowany sensor pomiaru światła w pomieszczeniu, który mierzy oświetlenie stanowiska pracy. Daje to możliwość skalibrowania ekranu dostosowując go do warunków panujących w pomieszczeniu.

Technologia jutra
Rozwiązania następnej generacji Spyder5 sprawiły, że kolorymetr jest kompaktowy, przenośny, odporny na uszkodzenia i wygodny. Datacolor przebudowali urządzenie opierając je o opatentowany system 7 detektorów optycznych co dało 55% wzrost w czułości kolorymetru. Rezultatem tego jest bardziej dokładny detal cieni czy gładsze przejścia tonalne (gradienty).

Szybki i prosty w obsłudze
Oprogramowanie dostarczone wraz z Spyder5ELITE jest niesamowicie proste w obsłudze. Dzięki kreatorowi kalibracji w postaci przechodzenia przez cały etap krok-po-kroku, czas potrzebny do wykonania pierwszej kalibracji to niecałe 5 minut.

Spersonalizowana ocena kalibracji ze SpyderProof
Możesz ocenić rezultat kalibracji oglądając ulubione zdjęcia w trybie przed i po procesie kalibracji. Daje to możliwość oceny zmian w kolorze, odcieniach skóry, cieniach i oświetlonych detalach tak by była pewność, że proces zakończył się sukcesem. Używając własnych zdjęć jesteś pewien rezultatów.

Zaawansowana kontrola wielu monitorów
Wraz ze Spyder5ELITE dostarczone jest oprogramowanie SpyderMatch i SpyderTune umożliwiające zaawansowane opcje kalibracji wielu monitorów. Ustaw jasność, punkt bieli, gammę tak by każdy monitor w miejscu pracy wyświetlał identyczny obraz.

Konsola eksperta
Opcje eksperckie umożliwiają nieograniczoną kalibrację półcieni, gammy, punktu bieli i luminancji. Spyder5ELITE daje zaawansowaną, nieograniczoną kontrolę nad całym procesem kalibracji, dzięki temu każdy monitor będzie perfekcyjnie skalibrowany.

Analiza ekranu
SpyderELITE umożliwia analizę i porównanie wielu ekranów za pomocą dostarczonego oprogramowania. Przy pracy z kolorem ważne jest poznanie charakterystyki posiadanego sprzętu, dlatego oprogramowanie analizuje kolor, jasność, kontrast, gamut, przestrzeń tonalną i punkt bieli na wielu monitorach oraz umożliwia ich późniejsze porównanie.

Datacolor SpyderCUBE

Uniwersalne narzędzie w formie kostki, umożliwiające uzyskanie prawidłowego balansu bieli, ekspozycji zdjęcia, ustawień cieni i głębokiej czerni podczas wywoływania plików typu RAW. Możliwe jest również jej zastosowanie do pracy z plikami JPEG. Pomysłowe w swojej budowie urządzenie niesamowicie ułatwia ustawienie poprawnej ekspozycji zdjęcia na etapie postprodukcji. Wystarczy zrobić jedną referencyjną fotografię z użyciem kostki SpyderCUBE, zapisać ustawienia po obróbce sceny jako preset i użyć do innych zdjęć w takich samych warunkach oświetleniowych w serii.Budowa SpyderCUBE składa się z:
 • chromowanej kuli do analizy światła (highlights) i korygowania miejsc prześwietlonych
 • dwa pola wzorca bieli, dla powierzchni padania światła i miejsc zacienionych
 • dwa pola 18% neutralnej szarości do mierzenia temperatur i tonów średnich w każdych warunkach oświetleniowych
 • „czarna dziura” blokująca wniknięcie światła, idealna do zdefiniowania absolutnej czerni
 • czarne pola jako odniesienie cieni do „czarnej dziury”
 
SpyderCUBE jest łatwa i wygodna w użyciu, kompatybilna z każdym oprogramowaniem cyfrowej ciemni. Dzięki małym rozmiarom mieści się w każdej torbie fotograficznej i może być wykorzystywana praktycznie w każdej fotografowanej scenie. Uniwersalny gwint 1/4" oraz wyposażenie w linkę umożliwia zastosowanie jej przy najbardziej wymagających sesjach fotograficznych.
 Datacolor to nowoczesny, globalny lider w technologii zarządzania kolorem, oferujący oprogramowanie, urządzenia oraz serwis zapewniający profesjonalne odwzorowanie palety barw. Światowe marki, producenci sprzętu oraz kreatywni profesjonaliści używają rozwiązań Datacolor w celu osiągania idealnego koloru na wszystkich płaszczyznach swojej pracy od ponad 40 lat.

Datacolor Spyder5STUDIO to produkt polecany dla każdego fotografa, który ceni sobie idealną zgodność kolorystyczną rzeczywistej sceny, zdjęć wyświetlanych na ekranie oraz materiałów po wydruku. Dzięki SpyderCube, Spyder4ELITE i SpyderPrint profesjonalna praca z fotografią staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Użycie poszczególnych akcesoriów można zobaczyć na poniższych filmach:


Zakup na raty

W naszym sklepie istnieje możliwosć zakupów ratalnych. Zapraszamy do lektury celem zapoznania się z warunkami i opcjami poszczególnych banków.

Placeholder

Leasing Plus

 • Elastycznego określenie struktury spłaty rat
 • Koszty leasingu dopasowane do indywidualnych potrzeb
 • Procedury przyznawania leasingu są prostsze niż w przypadku udzielania kredytu bankowego
 • Okres oczekiwania na decyzję o zawarciu umowy, a następnie na jej finalizację, jest zdecydowanie krótszy niż przy umowie kredytowej
 • Nie wymaga się angażowania środków własnych przedsiębiorstwa w formie wpłaty początkowej
 • Wnioski leasingowe ograniczają się zwykle do uzyskania podstawowych danych dotyczących aplikującego o leasing przedsiębiorstwa
Placeholder

Santander

 • Wniosek ratalny wypełniasz online po złożeniu zamówienia
 • Raty nawet do 50 000 zł
 • Atrakcyjne linie kredytowe, w tym raty 0% na wybrane produkty
 • Możliwa wcześniejsza spłata kredytu bez jakichkolwiek dodatkowych opłat
 • Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni przy zakupie w sklepie internetowym
 • Bez konieczności wpłaty własnej
 • Proste zasady udzielania kredytu
 • Do zawarcia umowy zwykle potrzebny jedynie dowód osobisty

eRaty
Placeholder

Credit Agricole


CA Raty

weryfikator

Galeria

Produkty z tej samej kategorii

i1 Publish Upgrade (wyłącznie oprogramowanie)

i1 Publish Upgrade (wyłącznie oprogramowanie)

4 399,17 zł z VAT 3 576,56 zł netto

X-Rite ColorChecker Proof

X-Rite ColorChecker Proof

319,00 zł z VAT 259,35 zł netto

i1 Publish (wyłącznie oprogramowanie)

i1 Publish (wyłącznie oprogramowanie)

6 598,95 zł z VAT 5 365,00 zł netto